Určite ste už počuli množstvo „overených rád“ ne tému predčasná ejakulácia a ako s ňou skoncovať. Prečítajte si, ktoré z nich skutočne zaberajú a ktoré sú len stratou času. Predčasná ejakulácia nastáva vtedy, ak muž vyvrcholí cca do 60-90 sekúnd od začiatku pohlavného styku. Definície „predčasnosti“ sa však môžu líšiť, nakoľko každý pár prežíva milovanie inak. Oddialenie ejakulácie nie je ani zďaleka niečo, o čo usilujú len mladí muži – tento problém môže trápiť hocikoho, bez ohľadu na vek. Dôležitú úlohu tu zohrávajú skúsenosti muža, jeho zdravotný a psychický stav a úroveň stresu, ktorý prežíva.

Ktoré známe techniky nie sú efektívne proti predčasnému vyvrcholeniu?

Odpútanie pozornosti

Rada v zmysle „sústreď sa na niečo nudné, škaredé alebo nepríjemné“ zvyčajne narobí viac škody ako účinku – naozaj si užijete sex počas toho, ako budete myslieť na pracovné úlohy alebo vypĺňanie tlačiva daňového priznania? Nekazte radosť sebe ani partnerke!

Alkohol

Alkohol znižuje testosterón a za určitých okolností dokáže predĺžiť sexuálny akt, sú tu však podstatné riziká:
  • môžete to prešvihnúť a dosiahnuť opačný extrém – erektilnú dysfunkciu
  • alkohol poškodzuje vašu pečeň a celkový zdravotný stav
  • hrozí, že sa stanete od alkoholu závislými.

Nadmerná masturbácia

Príliš častá masturbácia (zväčša spojená s pozeraním pornografických videí) vyvoláva nadprodukciu neurotransmiterov a stresových hormónov – výsledkom je predčasná ejakulácia. Inými slovami: namiesto toho, aby ste svoj mozog „otupili“, zahrniete ho príliš intenzívnou stimuláciou a dosiahnete opačný efekt.

Naše tipy: čo robiť, aby sa predčasná ejakulácia stala minulosťou?

Cvičte telo aj myseľ

Čím lepšie budete poznať a ovládať svoje telo, tým dlhšie vydržíte. Vyskúšajte napríklad meditácie, dychové cvičenia či návody z literatúry o tantre. Pomôžu aj Kegelove cvičenia a iné cviky na posilnenie oblasti panvy.

Vyskúšajte hrubšie kondómy

Vo všeobecnosti platí, že čím hrubší kondóm použijete, tým lepšie „znecitlivenie“ penisu dosiahnete. Neovplyvní to pritom vaše potešenie z milovania. Ak použijete extra pevný kondóm, budete mať zároveň menšie obavy z nechceného otehotnenia partnerky (menej stresu = dlhšia výdrž).

Užívajte prírodné afrodiziaká

Stavte na bylinky, ktoré pomáhajú vylepšiť sexuálnu výkonnosť a oddialiť ejakuláciu – patrí medzi ne napríklad Kotvičník zemný, ktorý je hlavou zložkou výživového doplnku Zerex Extralong. Má rýchly nástup, pomôže vám dlhšie udržať erekciu, oddialiť vyvrcholenie a zlepšiť tým kvalitu vášho sexuálneho vzťahu. Tabletky Zerex získate online, bez lekárskeho predpisu. Sú vhodné pre mladých mužov aj pre staršie ročníky a nemajú žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky.