Kegelové cviky pomáhajú rovnako ženám, ako aj mužom. Viete ale, v čom konkrétne sú tieto cviky nápomocné pre obe pohlavia? Počuli si o novom Kegelovom cviku – cikanie v sprche? Čítajte náš článok až dokonca, dozviete sa viac!

Čo sú Kegelove cviky?

Kegelove cviky sú známe už od roku 1948, kedy ich poprvýkrát svetu predstavil americký gynekológ Arnold Kegel - ako cviky na posilňovanie svalov panvového dna. Zozačiatku boli predpísané pre ženy po pôrode, aby im tieto cviky pomohli k opakovanému zmenšeniu a zúženiu vagíny. Sú však veľmi prospešné aj v rámci regenerácie po operácii prostaty. Rovnako pomáhajú aj pri liečení inkotinencie čiže úniku moču.

Vzrušujú, pomáhajú vyvrcholiť a zlepšujú orgazmus ...

Kegelove cviky sa odporúčajú vtedy, keď je potrebné zvýšiť vzrušenie - ako nástroj k jednoduchšiemu nadobudnutiu vyvrcholenia a rovnako aj pre dokonalejší dohľad nad orgazmom. Cviky pomáhajú zlepšiť sexuálny život rovnako ženám, ako aj mužom. Okrem toho eliminujú viaceré intímne a zdravotné ťažkosti.

Pomoc ženám ...

Pre vás ženy Kegelove cviky znamenajú kvalitnejšie zvlhnutie sliznice, lepšie rytmické sťahovanie vaginálnych svalov, dokonalejšie zovriete partnerovho penisu pri styku, či silnejšie prežitky a pôžitky pri sexe.

Pomoc mužom ...

Pre mužov predstavujú Kegelove cviky predovšetkým silnejšie a viacnásobné orgazmy, dlhšiu a tvrdšiu erekciu, skvalitnenie prietoku krvi v penise, zlepšenie udržania moču, tvrdší a zdravší penis a tiež aj zmohutnenie tlaku a objemu ejakulátu.

Cikanie v sprche – nový Kegelov cvik ...

Počuli ste už o novom Kegelovom cviku? Že vraj cikanie v sprche. Odporúča ho aj americká odborníčka, cvičiteľka a špecialistka na stavbu tela, Lauren Roxburgh. Vraj na precvičovanie panvového svalstva je vynikajúci práve tento Kegelov cvik.

O jeho účinnosti však veľa toho nevieme, nie sú k dispozícii ani žiadne renomované štúdie, ktoré by potvrdili, či vyvrátili účinnosť tohto cviku. Budete musieť skúsiť sami, či tento cvik je účinný alebo nie.

Zerex Klasik na zlepšenie erekcie