Na Kegelove cviky nepotrebujete žiadnu výstroj ani telocvičňu. Sú jednoduché, diskrétne a dokážu zaujímavým spôsobom obohatiť váš sexuálny život.

Ako sa robia Kegelove cviky?

Princíp je naozaj veľmi ľahko zvládnuteľný aj pre tých z nás, ktorým šport nič nehovorí. V prvom rade zistite, aké svaly budete precvičovať. Ide o lonovo-kostrčové svalstvo (známe ako PC sval, pubococcygeálny sval, Kegelov sval) – sťahujete ho vtedy, keď chcete pri močení zadržať prúd moču. Sťahujte a uvoľňujte vyššie spomenuté svalstvo v pravidelných intervaloch a snažte sa zároveň nesťahovať aj iné svalové skupiny. Majte uvoľnené boky a brucho. Nezabúdajte pritom pokojne dýchať (cez nos do bránice) – odolajte pokušeniu zadržiavať dych.

Aký interval je najvhodnejší pre Kegelove cviky?

Pri Kegelových cvikoch je dôležitá pravidelnosť. Robte ich každý deň, po 10-20 stiahnutí, 2-4 krát denne. Svaly držte stiahnuté 10 sekúnd, následne ich na 10 sekúnd uvoľnite. Na začiatku môže byť interval kratší (napr. 5 sekúnd). Na konci cvičenia môžete svaly 3-4 krát stiahnuť a uvoľniť rýchlo, bez pauzy. Nájdite si svoj rytmus a tempo, ktoré vám vyhovuje a po niekoľkých týždňoch určite uvidíte výsledky.

Aké sú výhody Kegelových cvikov?

Ženám pomáhajú posilniť panvové dno, vďaka čomu sa zlepšuje vzrušivosť a prekrvenie pohlavných orgánov, žena si lepšie užije sex a rýchlejšie dosiahne orgazmus. Sú skvelým cvičením pre ženy, ktoré sa snažia dostať znovu do formy po pôrode alebo trpia inkontinenciou.

Kegelove cviky sú veľmi vhodné i pre mužov – hlavne pre tých, ktorých trápi predčasná ejakulácia (muž dokáže lepšie kontrolovať svoj penis a zlepšuje tým svoju sexuálnu výdrž). Vďaka lepšiemu prekrveniu panvovej oblasti dosiahne muž erekciu ľahšie a dlhšie si ju udrží. Cviky tiež pozitívne vplývajú na zdravie prostaty a pomáhajú proti inkontinencii moču.

Tip:

V prípade, že cvičíte Kegelove cviky, ale napriek tomu sa pred nočnými radovánkami chcete „poistiť“, vyskúšajte Zerex Extralong. Tieto 100 % prírodné tabletky na erekciu sú špeciálne určené na predĺženie sexuálneho styku. Tabletky Zerex získate online, bez lekárskeho predpisu. Nemajú žiadne nežiaduce vedľajšie účinky.