Stáva sa aj vám, že ste po niekoľkoročnom vzťahu a manželstve prestali mať chuť milovať sa so svojím partnerom? Ste v posteli aktívni, no pri pohlavnom akte radi predstierate? Dlhodobá nechuť na sex alebo syndróm zníženého libida je rovnako častým problémom, jednak u žien ako aj u mužov. Dnes sa pozrieme v našom článku viac na problém straty libida ...

Znížené libido

Pokiaľ vo vzťahu klesne libido (sexuálna túžba a chuť), je to výstražný znak. Nemusí to byť zapríčinené len vyčerpanosťou alebo stresom. Príčiny straty libida sú rôzne, nás bude zaujímať skôr dĺžka trvania tohto problému.

Kedy sa objavuje najčastejšie?

Pri dlhoročnom vzťahu je strata libida skôr, či neskôr viac než istá. Sex sa stáva pre jedného z vás (zriedkakedy naraz u oboch partnerov) rutinou. Ochladnú city a vášeň sa pomaly, no isto vytráca stále viac a viac. V posteli a intímnom živote to prestáva fungovať. Je to aj váš prípad?

Choroba alebo rodinný problém

Strata libida môže byť krátkodobou záležitosťou aj u vás. Pokiaľ vás trápi choroba alebo nejaký rodinný problém (napríklad úmrtie v rodine), tak je viac než isté, že budete mať nechuť na sex. Ale tá po krátkom čase opadne, môžete sa spoľahnúť ...

Lieky

Pozor aj na niektoré lieky, pretože aj tie znižujú chuť na sex. Väčšina takýchto účinkov je uvedená aj v príbalových letákoch, preto je potrebné si vždy prečítať tento leták, predtým ako začnete užívať daný liek, predovšetkým antikoncepciu. Aby sa nestalo, že stratu libida pocítite dlhodobo.

Predstieraná radosť zo sexu

Pokiaľ často predstierate radosť zo sexu s partnerom, ku ktorému už nič necítite, po pár rokoch už nebudete schopná ani len predstierať, že vás to baví. Môže to vyústiť až do absolútneho sexuálneho vzdoru, čo je predzvesťou dlhodobej straty libida. Pozor na to, pretože to môže značiť len jedno, že vás váš partner už nepriťahuje.

Konflikty

Často sa s partnerom hádate? Vo vašom vzťahu je viac problémov ako radostí? Aj v tomto prípade po dlhšom časovom úseku je chuť na sex vtláčaná do pozadia. A bude to záležať len na oboch partneroch, ako si s týmto problémom poradia a či vôbec. Tu pomôže len vzájomná láska, porozumenie a kvalitné milovanie bez intímnych problémov.

cta-zerex-ultragold-na-zvysenie-testosteronu-v1-comp