Aj keď si to mnoho ľudí neprizná, všetci chceme mať uspokojivý sexuálny život. Sú obdobia, kedy vás pracovné, rodinné alebo iné okolnosti pripravia o chuť. Nič vám však nebráni trochu oživiť záujem o sex aj s malou pomocou.

Cvičenie

Môžeme nájsť desiatky, možno stovky výhod plynúcich z pravidelného cvičenia na telo a mozog. Prekvapivý prínos má však aj vo forme zvýšenia sexuálnej schopnosti. Cvičenie stimuluje produkciu testosterónu, ktorý je kľúčom k silnému libidu. Cvičenie so svojím partneromje skvelý spôsob, ako spoločne urobiť niečo, čo vás urobí silnými, sebavedomými, zdravými a sexi.

Napríklad jóga pomáha bojovať proti únave a stresu, pričom znižuje príznaky depresie a úzkosti, ktoré môžu prispieť k nízkemu (až žiadnemu) libidu. Navyše, jóga je skvelá pre rovnováhu, silu a flexibilitu. Teda presne to, čo vám môže v spálni zlepšiť istotu. Vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT)dokáže za krátky čas zrýchliť metabolizmus, zlepšiť kardiovaskulárne zdravie, zvýšiť vytrvalosť a podporiť tvorbu testosterónu - a to je za dverami spálne rovnako dôležité.

Výskumy tvrdia, že akýkoľvek typ cvičenia pomáha produkovať tie chemické látky ako je serotonín a dopamín, ktoré samozrejme spôsobia, že si želáte viac sexu. Funguje to u oboch pohlaví. Jedným z takých výskumov je štúdia Kalifornskej univerzity v San Franciscu . Pojednáva o vplyve cyklistiky na ženský organizmus.

Štúdia zverejnená v časopise The Journal of Neuroscience “Vôňa jednej zložky mužského potu” mení hladiny kortizolu (stresového hormónu) u žien. Ďalší dôvod, prečo spolu cvičiť a potom si spoločne zájsť do sprchy.

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris)

Tak malá a nenápadná, a pritom s účinkom, ktorý si praje každý. Afrodiziakálny vplyv Kotvičníka je známy už po stáročia, preto sa táto bylina využíva aj v súčasnosti. Nájdete ju v čajoch na povzbudenie či mnohých tabletkách na erekciu . Aj jedna zo štúdií indických vedcov hovorí o afrodiziakálnej aktivite kotvičníka a jeho vplyve na hladiny testosterónu.

Čokoláda

Určite vás napadlo, že je to niečo z celkom iného súdka ako cvičenie alebo bylinky. Čokoláda sa stala akýmsi symbolom túžby, nielen vďaka svojej chutnej chuti, ale aj vďaka svojej sile zlepšiť sexuálne potešenie. Podľa štúdie Spotreba kakaa a čokolády - Existujú nejaké afrodiziakálne a iné prínosy pre ľudské zdravie? čokoláda podporuje uvoľňovanie fenyletylamínu a serotonínu do ľudského tela . To môže spôsobiť niektoré afrodiziakálne účinky.

Jednou z prospešných látok, ktorú čokoláda obsahuje, je teobromín- látka vyskytujúca sa v semenách Kakaovníka pravého alebo v čajových listoch. Teobromín má množstvo výhod pre vaše zdravie a udržiavanie zdravého životného štýlu. Pomáha udržiavať silné srdce (znižuje pravdepodobnosť vysokého krvného tlaku), spôsobuje rozšírenie krvných ciev a zvyšuje stimuláciu.

Rovnako ako Kotvičník zemný, aj teobromín býva súčasťou tabletiek na erekciu. Zerex Klasik obsahuje okrem spomenutých aj ďalší z dôležitých vedecky overených povzbudzovačov libida - Macu peruánsku .

Maca peruánska

Jedinečná rastlina, ktorej účinky sú známe a overené stovkami rokov. V minulosti sa využívala najmä ako podporný prostriedok zvieratá, neskôr jej výhody začali objavovať aj ľudia. Známa je aj ako “Andská viagra”a je účinným afrodiziakom pre obe pohlavia.

Účinky Macy peruánskej skúmali aj vedci Fakulty vied a filozofie na Univerzite v Peru. Vykonali štúdiu Účinok Lepidium meyenii (Maca) na sexuálnu túžbu a jej absenciu a vzťah so sérovým testosterónom u dospelých zdravých mužov. Cieľom štúdie bolo preukázať, či má Maca vplyv na sexuálnu túžbua sérové ​​hladiny testosterónu. Zlepšenie sexuálnej túžby bolo pozorované u mužov, ktorí užívali Macu aspoň 8 týždňov.

Všehoj ázijský (Ženšen)

So zaujímavými zisteniami prišli vedci aj s rastlinou, ktorú poznáme predovšetkým ako prírodný “životabudič”. Kórejskí vedci vo Výskumnom centre sexuálnej medicíny na Národnej univerzite Chonnam v Gwangju zistili, že pomáha s libidom. A to najmä ženám počas menopauzy. Potvrdzuje to ich klinická štúdia s názvom Účinky koreňového červeného ženšenu na sexuálne vzrušenie u žien v menopauze.

Podávanie extraktov zlepšilo sexuálne vzrušenie u žien v menopauze. Výťažky ženšenu môžu používať ženy v menopauze ako alternatívu pre zlepšenie sexuálneho života.

Výhody ženšenu môžu v sexuálnej oblasti objaviť aj muži, a to vďaka pevnejším a dlhšie trvajúcim erekciám, ktoré sa dajú ľahšie dosiahnuť . Preto je aj ženšen súčasťou tabletiek pre mužov s predčasným vyvrcholením Zerex Extralong .