Erekcia neznamená len mužské vzrušenie, ale problémy s ňou môžu napovedať o ďalších, závažnejších problémoch. Toto arteriálne poškodenie, akým je napríklad infarkt, ktorý reálne hrozí po problémoch s erekciou, je spôsobené kardiovaskulárnym ochorením a cievy v penise, ktoré sú relatívne malé, postihuje najskôr zo všetkých. Máme pre Vás niekoľko tipov, ktoré Vám napomôžu k zlepšeniu erekcie a ktoré sú každému dostupné.

Džem z černíc – zázrak v malom pohári

Černice, ako aj iní tmavé ovocie – čučoriedky či baza, obsahujú veľké množstvo účinných antioxidantov. Tieto antioxidanty napomáhajú k erekcií a samotná erekcia sa dostaví oveľa rýchlejšie, ak ich má Vaše telo dostatok. Penis je vzpriamený len vtedy, ak je na to dostatok oxidu dusnatého. Tento oxid dokáže rozširovať cievy a tak sa penis dostáva do tej „správnej“ polohy. Voľné radikály však ničia oxid dusnatý, čo sa odzrkadlí na samotnom výsledku a nedosiahnutí erekcie. Samozrejme, voľné radikály musí telo obsahovať, avšak v „rozumnej“ miere.

Fajčenie zabíja – aj Vašu erekciu

Fajčenie je veľmi nebezpečné pre Vaše zdravie a najmä činnosť srdca. Priamo si ním privolávate mŕtvicu, rakovinu pľúc či rakovinu močového mechúra. Ale pokiaľ chcete bez problémov fungovať aj v posteli, i keď ste mladší či starší, potom si rozhodne treba dať pozor aj na riziko impotencie. Fajčenie škodí cievam, pričom si priamo privolávate problémy s erekciou a celkovo činnosťou ciev a srdca. Dymom poškodené tepny a cievy sa dokážu dostať do „normálneho“ stavu, aj keď prestanete fajčiť a začnete jesť zdravé potraviny. V tomto prípade by ste si mali do svojho jedálneho lístku zaradiť aj rybie prsty, ktoré obsahujú mnoho látok na zlepšenie činnosti ciev.

Bez stresu to ide ľahšie

Platí to aj v prípade erekcie. Mnoho mužov pochopilo, že stres dokáže narobiť divy. Tak, ako aj žena si dokáže viac či menej ovplyvniť menštruáciu práve správnym psychickým rozpoložením, kedy v strese nie a nie sa menštruácia dostaviť, aj muž s čistou hlavou dokáže mať oveľa kvalitnejšiu erekciu ako muž v strese. Uvoľňovaný epinefrín, ktorý patrí medzi adrenalín, dokáže byť veľmi problémový, čo sa týka erekcie. Vaše cievy a tepny môžu byť časom veľmi tvrdé, čo má však celkom opačný vplyv na erekciu, ako by ste si možno želali. Tvrdé cievy však vôbec nie sú výhodou, ako by sa Vám mohlo zdať. Rozhodne treba mať hlavu prázdnu a bez problémov, aby ste sa naplno mohli sústrediť na radostné chvíle v posteli.

Vyhnite sa chrápaniu

Možno sa Vám to zdá zvláštne, ale je to tak. Aspoň to tvrdia vedci z USA, ktorí sa zamerali na tkanivá v našom tele. Všetky z nich potrebujú, aby mali dostatok kyslíku pre optimálne zdravie, pričom chrápaním sa práve tento kyslík do tkanív príliš nedostáva. Skôr ako na lieky pre zastavenie chrápania sa zamerajte na Vašu polohu pri spaní. Skúste viac podvihnúť nohy a pôjde to aj samo.