Podarovať žene kvety je jednoduché – ale ako vybrať parfum, ktorý jej dokonale sadne? Pri kvetoch stačí vedieť, ktoré má najradšej a šikovná kvetinárka vám namixuje kyticu. No čo v prípade, že chcete svoju lásku prekvapiť voňavým parfumom? Ak viete, ktorý je jej obľúbený, na internete si ľahko nájdete jeho presné zloženie a zistíte, ktoré vône v ňom dominujú. Na základe toho vyberiete parfum, ktorý pristane jej osobnosti. Poradíme vám, ktoré arómy jej zlepšia náladu a zároveň pôsobia ako jemné, nevtieravé afrodiziaká… Nezabúdajte pritom, že jej parfum by mal voňať aj vám!

Jazmín v parfume

Omamný jazmín je ozajstný poklad z Ázie, ktorý sa pôvodne používal ako liek a rituálna rastlina počas obradov. Je mimoriadne obľúbený pre svoju špecifickú vôňu a účinky. Okrem toho, že pomáha upokojiť nervový systém a zbaviť sa úzkosti, je jazmín aj veľmi silné afrodiziakum. Jazmínový zelený čaj povzbudí vašu partnerku lepšie ako ranná káva a parfum, obsahujúci jazmín, ju naladí na večer, plný lásky. Prekvapte ju napríklad parfumom Zerex Destiny – jazmín v kombinácii so sladkým medovým podtónom je jednoducho neodolateľný.

Konvalinka ako afrodiziakum?

Vzácne a krehké – také sú jemné biele konvalinky, ktorých sezóna netrvá dlho. Ich lahodná vôňa je obľúbená medzi ženami a podľa vedeckých štúdií pôsobí afrodiziakálne na mužov.

Ylang ylang (Kananga vonná)

Táto aróma má schopnosť zahnať strach, smútok a napätie. Vašu polovičku naladí na optimistickú nôtu a pomôže jej uvoľniť sa po náročnom dni. Ylang ylang naviac zvyšuje chuť na romantické dobrodružstvá – jeho účinky si vychutnáte obaja.

Kaktusový kvet nepichá

Kaktusy, ktoré rastú v púšti, lákajú hmyz svoji pestrými farbami alebo intenzívnou arómou. Sladká vôňa kaktusového kvetu je účinné afrodiziakum. V kombinácii s jazmínom ju nájdete napríklad v parfume Sensual od Zerexu.

Šťavnaté grepy a pomaranče

Aktívne dámy často siahajú po sviežich, citrusových vôňach. Niet divu – citrusy sú ľahké, ženské, energetizujúce a nevtieravé. Pôsobia mladistvo a ženám, ktoré používajú citrusové parfumy, muži často tipujú nižší vek. Možno ste však nevedeli, že citrusové vône zároveň slúžia ako sofistikované afrodiziakum. Napríklad taký pomaranč zvyšuje chuť na sex a zlepšuje prekrvenie organizmu. Myslite na to, keď budete kupovať parfum s citrusovým závanom – napríklad Zerex Desire, ktorý je obohatený o osviežujúce zelené jablko.
P.S.: Na záver máme pre vás tajný tip:
Buďte jej voňavým darčekom vy sami! Vaša partnerka sa určite poteší, keď z vás pri najbližšom objatí ucíti nový, atraktívny pánsky parfum. Vyskúšajte Zerex Hunter, v ktorého aróme ucíti mužný, korenistý závan zemitého santalového dreva, sladkej škorice a sviežich citrusov. Využite príležitosť a obdarujte svoju partnerku zvodným dámskym parfumom na Medzinárodný deň žien. A pribaľte aj kytičku kvetov, z lásky…