So zvyšujúcim sa počtom mužov, ktorých trápia problémy s dosiahnutím a urdžaním erekcie, prichádzajú na trh stále nové prípravky s prísľubom pomoci. Pre mužov zaoberajúcich sa hľadaním riešení nie je pojem tadalafil neznámy. Čo to však je a kde je možné tadalafil nájsť?

Čo je Tadalafil?

Rovnako ako mnohé ďalšie lieky či doplnky výživy určené na pomoc s erektilnou dysfunkciou, aj Tadalafil pôsobí v kombinácii so sexuálnou stimuláciou. Je určený na zvyšovanie prietoku krvi v penise tak, aby pomohol mužovi dosiahnuť a udržať erekciu. Tadalafil sa tiež používa na liečbu symptómov zväčšenej prostaty (benígna prostatická hyperplázia).

Táto účinná zložka sa nachádza aj v lieku Adcirca na liečbu pľúcnej arteriálnej hypertenzie. Tadalafil je tiež vyrábaný a predávaný pod názvom Tadacip, a mnohými ďalšími.

Samozrejme, na trhu sa nachádzajú rôzne prípravky na erekciu, dôležité je však poznať, ktorým zložkám alebo prípravkom sa treba vyhnúť. Existujú totiž aj nebezpečné kombinácie (napr. Tadalafil s glibenklamidom). Pri niektorých diagnózach môžu byť aj život ohrozujúce.

Znášanlivosť a najčastejšie nežiadúce účinky

Tadalafil bol podrobený štúdii s názvom Dlhodobá bezpečnosť a znášanlivosť tadalafilu pri liečbe erektilnej dysfunkcie. Štúdiu urobili výskumní pracovníci Oddelenia urológie na Univerzite pre život a zdravie San Raffaelek v talianskom Miláne. Cieľom bolo posúdenie dlhodobej bezpečnosti a znášanlivosti tadalafilu u pacientov s erektilnou dysfunkciou.

Tadalafil bol vo všeobecnosti dobre znášaný, avšak účastníci zaznamenali počas liečby aj nežiadúce účinky.

Medzi najčastejšie sa vyskytujúce nežiadúce účinky patrili:

  • bolesti hlavy (15,8 %),
  • dyspepsia (11,8 %),
  • nazofaryngitída (11,4 %),
  • bolesť chrbta (8,2 %).

Kedy sa užívaniu Tadalafilu vyhnúť?

Netreba zabúdať, že rovnako ako každé iných liekov, môžu vzniknúť prekážky, kedy by ste sa mu mali vyhnúť. Ak máte vážne ochorenie srdca alebo ste prekonali infarkt myokardu, nemali by ste používať tento liek. Prirodzene, najlepšie váš stav dokáže posúdiť lekár. Rovnako nevhodnými kandidátmi na užívanie sú muži, ktorí:

  • utrpeli mŕtvicu,
  • majú hypotenziu (nízky krvný tlak),
  • zaznamenávajú nekontrolovanú hypertenziu (vysoký krvný tlak),
  • užívajú dusičnany alebo lieky na krvný tlak.

Dôvodom je, že Tadalafil môže spôsobiť zvýšené napätie srdca, ktoré môže byť nebezpečné najmä počas sexuálnej aktivity.

Lekár, ktorý posudzuje vhodnosť lieku, tiež musí byť informovaný, ak máte alebo ste niekedy mali anémiu, leukémiu, deformity penisu, problémy s pečeňou alebo obličkami.

Existuje aj prírodné riešenie ťažkostí s erekciou? Áno!

Tabletky Zerex Klasik sú laboratórne testovaným a schváleným výrobkom Ústavom verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Majú rýchly nástup účinku, podporujú kvalitnú a pevnú erekciu, chuť na sex. Zložky na prírodnej báze obsiahnuté v produkte majú priaznivý vplyv na kvalitu sexuálneho života, pevnú erekciu a výkon muža v posteli.

Kotvičník zemný podporuje sexuálnu túžbu a celkový výkon. Priaznivo vplýva na hladinu testosterónu. Často býva súčasťou aj čajov na povzbudenie pre mužov.

Maca peruánska takisto pomáha udržiavať sexuálnu aktivitu.

L-arginín pozitívne vplýva na zásobovanie organizmu krvou, pohlavných orgánov nevynímajúc, čím prispieva k pevnej erekcii.

Prečítajte si viac o účinkoch Zerexu