Netreba asi zvlášť pripomínať dôležitosť mužského pohlavného hormónu pre muža, nielen čo sa týka kvality sexuálneho života. Je dôležité sa vždy usilovať o vyrovnaný stav testosterónu v mužskom tele. Isto nám dáte za pravdu, že nie vždy sa to darí a je to jednoduché dosiahnuť. Aj preto sa oplatí dobre vedieť, aké sú najčastejšie prejavy pri nedostatku testosterónu u muža. Tie najčastejšie prejavy, ako sú napríklad problémy s erekciou alebo znížená chuť na sex, tie je možné pozorovať hneď a veľmi ľahko. Horšie to je ale s prejavmi, ktoré bývajú "navonok" skryté. Pozreli sme sa teda bližšie na to, ako sa môže prejavovať nedostatok testosterónu u muža.

Ste unavení a bez energie? Možno za to môže nedostatok testosterónu...

Ak ste v posledných dňoch, týždňoch či mesiacoch viac unavení ako inokedy, je viac ako pravdepodobné, že okrem iných príčin trpíte tiež nedostatkom testosterónu, ako mnohí ďalší muži, ktorí majú podobné prejavy. Ďalšími typickými prejavmi nedostatku testosterónu sú tiež častá vyčerpanosť (ospalosť) vedúca až k častým depresívnym stavom, slabá chuť a motivácia do života.

Častá podráždenosť a depresia?

Častá zmena nálady, podráždenosť, smútok vedúci až k depresívnym stavom. Aj toto spôsobuje nevyvážený stav hormónov v tele. Môže to prerásť až k hnevu a zlosti, či častej výbušnosti, čo je veľmi častým prejavom práve u mužského pokolenia. Mnohí odborníci sa zhodujú, že práve podporou tvorby testosterónu v tele je možné účinne predísť častým stavom depresie, úzkosti a zmien nálady.

Trpíte nedostatkom ejakulátu?

Menej ejakulátu pri vyvrcholení môže byť rovnako zapríčinené nízkou hladinou testosterónu v tele. Dbať o vyrovnané množstvo testosterónu, či snažiť sa o čo najväčšiu hladinu v tele, bude mať za následok aj kvalitnejšiu tvorbu samotného ejakulátu. Viac testosterónu rovná sa vyšší podiel spermií a nárast objemu semena.

Padajúce vlasy?

To, že vám padajú vlasy, môže byť prejavom starnutia. No tiež v tom môže mať prsty aj nízka hladina testosterónu v tele. Testosterón okrem iného ovplyvňuje aj celkový rast ochlpenia a aj vlasov v mužskom tele.

Spozorovali ste úbytok svalovej hmoty?

Ak ste to ešte nevedeli, aj pre rast svalov je potrebný dostatok testosterónu v tele. Ak ho teda v poslednom období máte nedostatok, prejaví sa to práve poklesom veľkosti svalov. Pravidelným cvičením si dokážete jeho úroveň zvýšiť. Pokiaľ však necvičíte, môže vám hroziť jeho pokles, čo sa prejaví napríklad rastom telesnej hmotnosti, či nárastom niektorých partií napríklad brucha, či pŕs.

Časté problémy s kosťami?

Ak vás trápia aj problémy s kosťami, aj to môže byť v dôsledku poklesu testosterónu v tele. Mužský pohlavný hormón má dôležitú úlohu nielen v oblasti sexuality, ale dokonca aj pri stavbe kostí. Nedostatok testosterónu sa môže prejaviť aj slabnutím a rednutím kostí, v tom najhoršom prípade aj častejšími zlomeninami a lámavosťou kostí. Našli ste sa aj vy v našich interpretovaných najčastejších prejavoch a príznakoch týkajúcich sa nedostatku testosterónu? Ak áno, je dôležité pristúpiť k následnej liečbe tohto intímneho problému.

Jednou z účinných metód prevencie je tiež pravidelné užívanie prírodných tabliet Zerex Ultragold s vysokým obsahom látok prispievajúcich k udržaniu optimálnej hladiny mužského hormónu testosterónu. Túžite aj vy po tom, prinavrátiť si v najlepších rokoch aktívny nielen intímny život a zároveň si podporiť aj celkové zdravie?