Váš sexuálny život je úžasný, všetko ide ako po masle a s potenciou nemáte ani najmenší problém – ak je to váš prípad, gratulujeme vám! Ak chcete, aby to tak aj zostalo, prinášame vám niekoľko rád, vďaka ktorým vám silná a kvalitná erekcia vydrží dlhé roky.

S týmito škodlivými návykmi sa rozlúčte alebo s nimi ani nezačínajte

Nadmerná konzumácia alkoholu

O tom, že alkohol je metla ľudstva, ste už určite počuli. Cirhóza pečene je veru nepríjemná predstava… Jedným zo zhubných dôsledkov nadmerného pitia alkoholu je však aj strata libida a erektilná dysfunkcia – alkohol totiž tlmí tvorbu testosterónu, ktorý má významný vplyv na vašu erekciu. Namiesto kvantity teda stavte na kvalitu – akostné víno (jeden pohárik) či kvalitné destiláty v primeranom množstve (jeden „panák“ za večer) vám raz za čas určite neublížia.

Zradný nikotín

Fajčenie vraj pomáha, zbaviť sa nervozity a lepšie sa skoncentrovať na prácu? Kúpte si radšej fidget spinner alebo si choďte zabehať do parku! Fajčenie cigariet ohrozuje zdravie vašich ciev a prekrvenie penisu, čím zhoršuje erekciu – až 80 % mužov, ktorí sa sťažujú na ťažkosti s erekciou, si pravidelne doprajú cigaretku (a keby len jednu…).

Vysedávanie pred počítačom

Sedavý spôsob života je perfektnou živnou pôdou pre poruchy erekcie. Nedostatok pohybu prispieva k obezite a srdcovo-cievnym ochoreniam, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú aj zdravie orgánov od pása dole. Silná a kvalitná erekcia bude vašou každodennou realitou, ak do svojich bežných aktivít zapojíte zdravý pohyb – ideálne aspoň 3 km chôdze denne, beh, plávanie či návštevu posilňovne. Ak máte málo času, pomôže aj joga v kancelárii.

Ponocovanie

Spánok, ktorý je kratší ako 5 hodín, spôsobuje organizmu veľkú záťaž a únavu, čo sa negatívne odrazí aj na sexuálnom apetíte a erekcii. Ak túžite mať za každých okolností dostatok testosterónu, vyhraďte si každú noc aspoň 7-8 hodín na osviežujúci spánok.

Ako môžete podporiť svoju erekciu – nezávisle od veku?

Okrem toho, že sa budete vyhýbať vyššie spomínaným zlozvykom, odporúčame vám, obohatiť vašu stravu o kvalitné doplnky výživy, plné vitamínov, minerálov a aminokyselín, vďaka ktorým si udržíte potenciu aj vo vyššom veku. Vyskúšajte napríklad tabletky na prírodnej báze Zerex Ultragold, ktoré sú vhodné pre všetky vekové skupiny. Tabletky Zerex sú voľne dostupné online.