Sildenafil je hlavná účinná látka najpopulárnejšej tabletky na erekciu na svete. Nie je však náhodou, že Viagra je vydávaná iba na predpis – dokáže pomôcť ale nie je vhodná pre každého a môže mať aj nepríjemné vedľajšie účinky...

Odkiaľ pochádza Sildenafil alebo „šťastná náhoda“

Účinnú látku Sildenafil vyvinula farmaceutická spoločnosť Pfizer, ktorú poznáme ako výrobcu Viagry. Zaujímavosťou je, že pôvodne mala táto látka slúžiť ako liek na angínu pectoris a vysoký tlak. Vedci však počas jej testovania zažili prekvapenie. Účinnosť látky sa prejavila úplne inde, u mužov nečakane vyvolával intenzívnu erekciu... Podobne ako Taladafil a Vardenafil, Sildenafil patrí medzi inhibítory PDE5, ktoré stimulujú prietok krvi v mužských genitáliách, zvýšením účinku oxidu dusnatého v organizme. Takýmto spôsobom dochádza k rýchlej a pevnej erekcii – a to už približne polhodinu po užití. Samozrejme, je potrebná aj sexuálna stimulácia (mentálna alebo fyzická). Páni sa teda nemusia obávať, že ich erekcia po užití modrej tabletky zastihne v nevhodný okamih.

Pre koho je vhodný a kto by sa mu mal na míle vyhnúť?

Sildenafil je vhodný najmä pre zdravých mužov (nad 18 rokov), ktorých trápi erektilná dysfunkcia a hľadajú rýchle riešenia. Nemal by sa užívať predovšetkým v prípadoch, ak máte zdravotné problémy neurologického, urologického či srdcovo-cievneho charakteru, ochorenia pečene alebo alergiu na túto látku. Sildenafil tiež nie je vhodný pre ženy. O vhodnosti užívania vždy rozhodne odborný lekár (urológ alebo sexuológ).

Aké sú najčastejšie vedľajšie účinky Sildenafilu?

Približne 10% mužov, ktorí užívajú Sildenafil, máva problém s bolesťami hlavy. Medzi ďalšie možné vedľajšie účinky patria tráviace ťažkosti, poruchy zraku, závraty, nevoľnosť a upchatý nos. Ešte výraznejšie vedľajšie efekty sa však môžu prejaviť pri napodobeninách modrej tabletky – prečítajte si viac o tom, ako zistíte, že ide o falzifikát Viagry a ako si vybrať kvalitu.

Bylinky na zlepšenie potencie

Pri zlešpenie erekcie hľadajú mnohí muži pomoc v prírodných doplnkoch stravy. Medzi najúčinnejšie afrodiziakálne bylinky patrí Kotvičník zemný, ktorý dokáže zvýšiť hladinu testosterónu. Dôležité je pravidelné užívanie – či už vo forme sypaného čaju alebo v podobe voľne dostupných, koncentrovaných tabletiek na potenciu. Vyskúšajte tabletku