Keď sa prejavia vášne a obaja partneri majú chuť, načo sa tomu brániť. Myslíte si to aj o sexe počas menštruácie?

Určite ste už počuli hlášky typu “na červenú sa predsa nejazdí” a podobne. Avšak hovoria to najmä ľudia, ktorí to nikdy nevyskúšali. Alebo len netušia, ako na to, a že z toho plynú aj mnohé výhody.

Výhody sexu počas menštruácie

Ak vás nadpis prekvapil, potvrdzujeme, že tento akt má hneď niekoľko výhod. Či už pre muža alebo ženu:

 1. Nemusíte si značiť do kalendára, “Kedy to nepôjde, miláčik”. A sexu sa môžete oddávať o 3 - 6 dní v mesiaci dlhšie.
 2. Ženy sa vďaka orgazmom dokážu zbaviť nepríjemných menštračných kŕčov, ktoré počas “svojich dní” často zažívajú.
 3. Vďaka kontrakciám v maternici počas orgazmov si dokáže žena skrátiť obdobie menštruácie.
 4. Hormóny sa počas tohto obdobia správajú ako na hojdačke, avšak mnohé ženy hlásia práve vtedy zvýšené libido a chuť na sex. Ženy sa cítia viac citlivejšie a vzrušenejšie (a to treba predsa využiť, čo poviete?).
 5. Nepotrebujete lubrikant, keďže naturálne mazanie už je zabezpečené prírodou.
 6. Veľa žien je počas menštruácie citlivejších, a platí to aj o intímnych partiách. Môže to teda znamenať, že dokážu byť rýchlejšie pripravené a orgazmus dosiahnu jednoduchšie ako zvyčajne.
 7. V predchádzajúcom bode sa ukrýva aj výhoda najmä pre pánov, ktorí majú problém s predčasným vyvrcholením. Ak by bol s tým predsa len problém, existuje účinná pomoc vo forme tabletiek pre mužov s rýchlym vyvrcholením Zerex Extralong. Majú rýchly nástup účinku, podporujú libido a chuť na sex a majú priaznivý vplyv na dĺžku pohlavného styku.
 8. Šance na nechcené počatie sú nižšie (ale stále platí, že s ochranou je istota predsa len vyššia).
 9. Zlatým klincom pre mnohé migrénou postihnuté ženy je, že sa tejto nepríjemnej diagnózy dokážu veľmi príjemným spôsobom zbaviť.

Zerex Extralong - predĺži sex

Nevýhody

Prirodzene, každá minca má dve strany a sex počas menštruácie prináša so sebou aj niekoľko nevýhod:

 • Neporiadok, ktorý treba očakávať alebo dlhšiu prípravu.
 • Nepríjemné pocity niektorého z partnerov môžu pripraviť o pôžitok oboch (pocit nečistoty, úzkosť a podobne).
 • Možnosť rýchlejšieho prenosu pohlavných chorôb prostredníctvom krvi, pokiaľ nepoužijete kondóm.
 • Riziko infekcie existuje pri orálnom, análnom aj vaginálnom styku, rovnako ako v období mimo menštruácie pri styku “pokožky s pokožkou”.

Chcete to skúsiť po prvý raz?

Prvé odporúčanie, ktoré vám môžeme dať, znie: robte to v sprche. Nevystraší vás znečistenie, hneď po sexe budete obaja čistí a nepotrebujete rozkladať nové plachty, uteráky.

Ak ste predsa len rozhodnutí robiť to na posteli alebo mimo sprchu, použite napríklad staršie plachty, uteráky, hlavne tmavšej farby. Mnohí muži sú totiž citliví kvôli pohľadu na krv, ktorý im “nerobí dobre”. Týmto sa dokážete vyhnúť nepríjemným pocitom.

Každý pár je iný a nie každý dokáže byť rovnako otvorený. Pokiaľ však spolu partneri dokážu komunikovať, hovoriť o svojich túžbach a sú s tým obaja stotožnení, nemusia sa obávať pokračovať v sexuálnych radovánkach. Zo sexu počas menštruácie môžu mať obaja pôžitok a čerpať z neho všetky benefity, ktoré ponúka.