Určite aj Vás už napadla otázka, kedy je najvhodnejší deň a ktorý je najvhodnejší čas na sex. Nuž, odpoveď na ňu nedokáže nikto povedať, avšak môžeme čerpať z rôznych výskumov a štúdií, ktoré štatisticky zbierali informácie.

Ak si týždeň rozložíme na jednotlivé dni, musíme kalkulovať najmä s energiou, ktorú máme. Do úvahy o tom, kedy je teda najvhodnejší deň, musíme zarátať aj fakty ako je práca, koníčky či iné každodenné záležitosti. Tie Vám uberajú dostatok chuti a energie, ktorú potrebujete k sexuálnej aktivite.

Začneme teda pondelkom, ktorý je prvý pracovný deň pre väčšinu z nás. Po lenivom víkende je to rozhodne deň, kedy postupne zapínate všetky svoje myšlienkové pochody a začínate pracovať. Je to zväčša nasilu, avšak musíte sa s tým zmieriť. Po tomto dni v práci rozhodne nebudete mať chuť na sex, pretože aj to málo, čo ste možno spravili za celý deň, sa Vám zdá ako neuveriteľné kvantum práce, pretože cítite veľkú únavu.

Utorok je už rozhodne lepší deň na sex, aj keď väčšinou až v utorok naplno zarezávate v zamestnaní a nešetríte silami na všetky papierovačky, vybavovanie, obchodné stretnutia a tak ďalej. Ste plní energie a Vaše telo si už zvyklo na záťaž.

Oveľa lepšie dni sú z pohľadu sexuálnej aktivity streda a štvrtok. Práve štvrtok je deň, ktorý väčšina označila ako za ideálny deň na sex. Či už to boli muži, ale aj ženy, väčšina z nich si najviac vychutnala sex v tento deň. Určite to má mnohé dôvody, ktoré súvisia s tým, že nie ste priveľmi unavený a za tie tri či štyri dni si potrebujete oddýchnuť aj týmto spôsobom a uvoľniť sa. Práve muži za sexom hľadajú najmä uvoľnenie, ktoré im napomáha vidieť veci s chladnou hlavou a uvažovať o čosi inak.

Väčšina ľudí však má pocit, že kedy inokedy mať sex, ak nie v piatok. Pravdou však je, že v piatok je na to nie príliš vhodný deň a čas. Po celom týždni ste unavení, síce si chcete oddýchnuť, ale nie vyvíjať takúto aktivitu. Ak radovánky, tak potom formou zaujímavého kúpeľa či masáže s pekným koncom. Určite to však nebude žiadna „divočina“, pri ktorej by ste zo seba vydali maximum. Sviečky a dobré víno sú overeným spôsobom, ako prežiť pekný piatkový večer.

A čo víkend? Vtedy nastanú práce okolo Vášho domova či priamo v ňom, treba sa o všetko postarať. Taktiež návštevy a rôzne stretnutia s ostatnými nenahrávajú tomu, aby práve víkend bol čas užívania si radosti v posteli.

Čo sa týka času, väčšina hovorí o večeri niekedy o 21:00. Táto hodina je považovaná za ideál, i keď niektorí skôr posúvajú túto hranicu o čosi skorej. A to aj kvôli tomu, že čím neskoršia doba, tým ste viac unavená či unavený, či chcete alebo nie. Nájde sa však aj dostatok takých párov, ktoré sú svieže ráno a nájdu si zopár desiatok minút na ešte krajšie ráno s partnerom či partnerkou.