Naše telo

Máte problémy s prostatou? Nepodceňujte vyšetrenie!

Autor článku: redakcia Zerex.sk 17.09.2015 problémy s prostatou

Ak ste náhodou nevedeli, potencia a prostata spolu úzko súvisia. Pokiaľ nastanú u vás problémy s prostatou a je potrebná liečba na ich riešenie, môže to mať negatívny dopad práve na vašu potenciu. V tomto smere je potrebné zdôrazniť význam pravidelných prehliadok u vášho urológa, s cieľom záchrany fungujúcej potencie, ako aj celkového zdravia.

Nízky počet urologických prehliadok

Ako to už býva zvykom, obavy muža zo samotného úkonu vyšetrenia je najčastejšou uvádzanou príčinou, prečo nie je záujem o urologické prehliadky. Štatistiky uvádzajú príliš nízky počet – len 6 percent mužov sa pravidelne zúčastní urologických prehliadok.

Rakovina prostaty, vážny problém

Hanbíte sa ísť so svojimi intímnymi problémami za svojím lekárom? Bojíte sa vyšetrenia? Ak je to aj váš prípad, odložením návštevy lekára si môžete spôsobiť ďalšie sťaženie stavu. Skoré odhalenie a liečenie prostaty a problémov s potenciou, môžu pomôcť i vám v cieli obísť nepríjemné a životu bezpečné ťažkosti so zdravím.

Okrem rakoviny prostaty ohrozuje bežný, ako aj sexuálny život muža, nezhubné zväčšenie prostaty - takzvaná benígna hyperplázia prostaty. Toto ochorenie nie je životu nebezpečné, no značne vplýva aj na prostatu, aj na mužskú potenciu. Objavuje sa čoraz častejšie práve u starších mužov po 50. roku a závažnosť tohto ochorenia dokazuje fakt, že minulé roky sa liečilo na tento intímny problém 75 tisíc slovenských mužov.

Včasná diagnostika a prevencia sú základ

Pravdou zostáva, že samotné ochorenie prostaty nemá vplyv na potenciu, ale skôr nastupujúca liečba potom. Včasná diagnostika je v tomto smere základ, obzvlášť ak sa začnú objavovať častejšie problémy, práve s potenciou. Prevencia prostaty je unikátnou metódou skorého zistenia vyliečiteľného stupňa choroby na rakovinu prostaty.

Jedná sa o bezplatné urologické vyšetrenie a včasné zistenie možných zložitých situácií. Preventívne prehliadky majú byť po 50. roku veku prirodzenou aktivitou každého muža, čiže aj vás. Pomôžte si odvrátiť všetky stupne tejto choroby, ktoré vás môžu vážne ohroziť. Preto pri akýchkoľvek náznakoch problémov s potenciou nepodceňujte vyšetrenie prostaty. Oplatí sa nájsť si čas na seba a svoju prostatu, pretože následne sa vám to vráti až dvojnásobne!

problémy s prostatouo mužoch predčasná ejakulácia zdravie
Magazín arrow
Magazín arrow