Azda nie je na svete muž, ktorý muž netúži byť počas celého svojho života sexuálne aktívny. Pritom sa však traja až štyria z desiatich stretávajú v priebehu života s erektilnou dysfunkciou. Pomôže liek Levitra?

Nechať si od lekára predpísať lieky na zlepšenie erekcie je jedným z riešení týchto nepríjemných nepríjemných ťažkostí. Pre koho je Levitra určená a kto by sa jej mal naopak vyhýbať?

Levitra: Čo to vlastne je?

Účinnou látkou lieku je vardenafil, vďaka ktorému trvá len asi 30 minút, kým začne “pracovať”. Preto je odporúčané užívať ho pol hodinu až hodinu pred sexuálnou aktivitou. Rovnako ako aj ostatné lieky či tabletky na erekciu, musí byť muž sexuálne stimulovaný, aby sa účinok mohol prejaviť. Účinkuje zvyšovaním prietoku krvi do penisu, aby pomohol mužovi dosiahnuť a udržať erekciu.

Levitru si nekúpite voľne v lekárni alebo v internetovom obchode, potrebný je lekársky predpis.

Toto musíte vedieť pred užívaním Levitry, nie je totiž pre každého:

Odporúčaní, kto by sa mal Levitre vyhnúť, je niekoľko. Ak muž:

● v posledných šiestich mesiacoch zaznamenal infarkt, mŕtvicu alebo život ohrozujúcu nepravidelnú srdcovú frekvenciu,

● má problémy s vysokým alebo nízkym krvným tlakom,

● stretáva sa s bolesťami na hrudníku počas sexu,

● užíva niektoré druhy liekov, ktoré by mohli spolu s Levitrou tvoriť zdraviu ohrozujúcu kombináciu (nitráty, alfa blokátory, lieky na arytmiu).

Vždy je potrebné informovať lekára o svojom zdravotnom stave a užívaných liekoch, aby bolo možné vyhnúť sa nepríjemným komplikáciám, ktoré by mohli nastať.

Vedľajšie účinky Levitry

Samotný príbalový leták lieku uvádza, že u užívajúcich mužov sa vyskytlo čiastočné, náhle, prechodné alebo trvalé zhoršenie videnia. Hlásilo sa aj náhle zhoršenie sluchu alebo strata sluchu. Medzi ďalšie vedľajšie účinky patria:

● bolesť hlavy (veľmi časté),

● nevoľnosť žalúdka alebo pálenie záhy,

● pocit tepla,

● nosová kongescia,

● zmeny videnia,

● bolesť chrbta,

● strata sluchu,

● vyrážka,

● bolestná erekcia,

● mdloby,

● bolesť v hrudi,

● svrbenie alebo pálenie počas močenia,

● poruchy spánku,

● reflux.

Pri akýchkoľvek problémoch počas užívania lieku je potrebné kontaktovať lekára.

Zaujímavé je, že počas užívania tohto je potrebné vyhýbať sa jedlu s grapefruitom alebo pitiu šťavy z neho. Grapefruit môže zvýšiť možnosť vzniku vedľajších účinkov s týmto liekom.

Ďalšie možnosti a riešenia problémov s erekciou

Mužom môžu vo veľkej miere pomôcť zmeny životného štýlu a pravidelné preventívne prehliadky. Na jednej strane, lekár môže objaviť zdravotné príčiny, ktorých následkom je aj problém so stoporením údu. Patria medzi ne napr. cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, vysoký cholesterol a obezita.

Na strane druhej dokáže mužovi výrazne pomôcť zaradenie cvičenia do denného režimu, obmedzenie fajčenia a alkoholu či zmeny v stravovacích návykoch.

Ďalšou možnosťou je siahnutie po prírodných doplnkoch výživy, ktoré majú priaznivý vplyv na pevnú erekciu.

Zerex Klasik sú certifikované tabletky na prírodnej báze určené práve na podporu erekcie. Vďaka svojmu obsahu preukázateľne účinných zložiek (kotvičník zemný, maca peruánska, L-arginín a zinok) priaznivo ovplyvňujú výkon muža v posteli, pevnú erekciu a celkovú kvalitu sexuálneho života.