Netreba veľa rozprávať o tom, že ráno u muža môže začať „rannou“ erekciou. Prečo je to tak? Máva ju každý muž? Ako vzniká? Následkom vzrušujúceho erotického sna alebo z potreby rýchlo ísť na toaletu? Či je pravda niekde inde? Odpovede na toto a ešte oveľa viac prinášame v tomto článku.

Pravidelne sa opakuje ...

Áno, je to tak. Ranná erekcia býva častým ranným rituálom, hoc aj každý deň. Pokiaľ by ste si mysleli, že je to zapríčinené častými mužskými erotickými snami alebo plným mechúrom, sklameme vás. Je to normálny fyziologický prejav mužnosti. Ranná erekcia je typická pre väčšinu mužov, no nie každý muž sa dokáže s ňou zdravo vyrovnať.

Prečo a ako vzniká?

Zjednodušene povedané, na svedomí ju majú pochody spájajúce sa s takzvaným (non)adrenalínom, čiže hormónom vylučovaným dreňou nadobličiek. Počas povrchnejšieho spánku sú bunky vypnuté. Komplikovanejší mechanizmus, ktorý zahŕňa aj testosterón, zapríčiňuje silnejšiu aktivitu buniek a celého testosterónového mechanizmu. Následkom tohto zložitého procesu vzniká ranná erekcia.

Pozitíva rannej erekcie ...

Milí páni, máme pre vás dobrú správu. Takéto nočné cvičenie v podobe stávania a klesania vášho pohlavia, je mimoriadne zdravé! Počas každej erekcie sa samotné „erektívne“ teliesko penisu zväčšuje a zmenšuje. Pravdou zostáva, že muž má počas jednej noci až do rána niekoľko erekcií, čo samotné orgány dokonale precvičuje. To „priaznivo“ vplýva na celkovú mužskú erekciu.

S úsmevom nadovšetko ...

Tak ako to už býva zvykom, ranná erekcia môže privodiť okrem iného aj úsmevné situácie. Najmä ak napríklad prespíte u svojej priateľky a ráno vás to chytí a musíte ísť rýchlo na toaletu. Ibaže nie ste tam sami, sú tam aj rodičia vašej frajerky. A problém je na svete. Nič horšie si neviete ani len predstaviť, ako prechádzať okolo nich s penisom, ktorý ovládla ranná erekcia. Ak máte s tým problém, tak radšej počkajte pár minút a ranná erekcia pominie.

Pokiaľ sa aj vám stal nejaký úsmevný príbeh alebo máte vlastné účinné tipy, ako zatočiť s rannou erekciou, podeľte sa s nimi v diskusii priamo v našom magazíne.