Kotvičník zemný alebo Tribulus terrestris patrí medzi najsilnejšie prírodné afrodiziaká. Je významnou zložkou doplnkov stravy predovšetkým pre mužov, ktorých trápi nízka hladina testosterónu, sprevádzaná nedostatkom energie, zníženou chuťou na sex či problémami s potenciou.

Kotvičník zemný ako náhrada anabolických steroidov

Táto bylinka, po stáročia tradične užívaná v Ázii, začala intenzívne zaujímať európskych vedcov až v 80-tych rokoch 20. storočia. Tribulus terrestris užívali športovci, u ktorých bol zaznamenaný nárast hladiny mužského pohlavného hormónu testosterónu až o jednu tretinu, vďaka čomu dokázali podať lepší výkon pri silových športoch. So stúpajúcim testosterónom podporuje Kotvičník zemný aj rast svalovej hmoty.

Tribulus terrestris a sexuálny život

Hormonálne zmeny, ktoré zaznamenávajú muži po pravidelnom užívaní Kotvičníka zemného, priaznivo pôsobia na mužské libido. Chuť na sexuálne aktivity začína u mnohých mužov klesať už po 30-tke, v dôsledku čoho sa môžu vyskytnúť problémy s erekciou. Táto bylinka dokáže poskytnúť nádej aj párom, ktoré sa už dlhšie márne usilujú o splodenie potomstva. Podľa štúdie harvardských vedcov zvyšuje pohyblivosť a kvalitu spermií a tým aj plodnosť muža. Užívanie Kotvičníka je vhodné aj pre ženy (s výnimkou tehotných a dojčiacich žien), u ktorých stimuluje tvorbu estrogénu a zvyšuje chuť na milovanie.

Kotvičník a jeho účinky na zdravie

Okrem pozitívnych účinkov na výkonnosť a sexuálny život poskytuje Kotvičník zemný aj ďalšie benefity. Pozitívne vplýva na zdravie močového ústrojenstva a tráviacej sústavy. Podporuje znižovanie „zlého“ cholesterolu v krvi a pôsobí posilňujúco na imunitu – pomáha telu, ľahšie sa vyrovnať s bakteriálnymi a vírusovými infekciami.

V akej forme je vhodné, užívať Tribulus terrestris?

Ak hľadáte afrodiziakum, vhodné na popíjanie počas celého dňa, odporúčame vám sypaný čaj s obsahom kotvičníka zemného – denne si môžete dopriať 2-3 šálky tohto nápoja. Ak túžite po rýchlejších výsledkoch, je vhodné siahnuť po koncentrovaných doplnkoch stravy rovnako na báze Kotvičníka, ako sú napríklad tabletky na rýchlu podporu erekcie Zerex Klasik, ktoré sa užívajú hodinu pred pohlavným stykom či Zerex Ultragold, určené na dlhodobé užívanie a podporu sexuálnej kondície. Tabletky Zerex majú iba priaznivé účinky a sú voľne dostupné online.