16. okienko pod ním sa skrýva erotická poloha Kámasútry, ktorá má názov „Jacaranda“.

1. krok

Partnerka sa s vystretým chrbtom a roztiahnutými nohami usadí na posteľ alebo väčšiu pohovku s operadlami. Partner sa usadí tvárou k nej, priamo medzi jej nohy. Rovnako musí mať roztiahnuté nohy a dá ich krížom cez partnerkine nohy. Chodidlá pritom za jej chrtom pritlačí úplne ako to ide k sebe. To isté s chodidlami spraví aj partnerka. Takto obaja budú môcť nasávať celým svojím telom prijímanú vnútornú energiu a narastajúce vzrušenie. Vrátane predohry je dobré zapojiť bozkávanie a hladkanie.

2. krok

Teraz sa partner ohne smerom dozadu tak, že si bude chrbtom líhať do hromady vankúšov, nachádzajúcich sa za ním a ktoré si v úvode pripravil práve pre tento účel. Partnerka následne prejde rukami dolu z partnerových paží až k jeho bedrám a pri samotnom pohybe robí partnerovi oporu.

3. krok

Následne partner zodvihne dolné končatiny a zároveň sa rukami uchopí za stehná (tie si podrží od seba). Partnerka sa teraz nakloní smerom vpred, tesne nad partnerovo telo, rukami prejde dolu po jeho nohách a následne partnerovi pomáha ich uchopiť.

4. krok

Blíži sa jadro erotickej polohy „Jacaranda“. Partnerka zastáva neustále polohu v miernom predklone a súčasne dá jednu nohu smerom dozadu, následne aj tú druhú. Výsledkom je, že bude kľačať s roztiahnutými nohami a bude sa zároveň opierať o svoje priehlavky. Po chvíľke skočí smerom dopredu na svojho partnera, pritisne mu stehná k trupu a v tomto okamihu si dá jeho pevný a erekciou ovládaný „lingam“ do svojej „yoni“. Partnerka musí dávať veľký pozor, aby nerobila nekontrolovateľné pohyby, pri ktorých by veľmi ľahko nie len stratila z tela mužský úd, ale tiež by ho mohla aj ľahko poraniť.

A to je všetko. Je práve erotická poloha „Jacaranda“ tou pravou napríklad aj počas nastávajúcich sviatkov?