Ako každé odvetvie ľudskej činnosti, aj sex, erotika a snimi spojený intímny život majú svoj vlastný slovník.

Slovník pojmov

Afrodiziakum 

Afrodiziakum môžeme definovať vo všeobecnosti ako látku, ktorá pôsobí v mysli a vzbudzuje sexuálne vzrušenie, erotické nálady a túžby. Ako už samotný názov prezrádza, pojem afrodiziakum má pôvod v Grécku a je pomenovaný po bohyni lásky, plodnosti a krásy menom „Afrodita“. Afrodiziaká poznáme napríklad v podobe nápojov, potravín alebo afrodiziakálnych parfumov, ktoré pôsobia cez myseľ. Okrem nich existujú aj tzv psychofyziologické stimulanty mysle, ktoré viac povzbudzujú len zmysly - zrak, čuch, hmat a sluch. 

Afrodiziakálne parfumy

Afrodizikálne parfumy obsahujú prírodné afrodiziaká, ktoré zabezpečujú okamžité zvýšenie sexuálnej príťažlivosti. Správne zvolená aróma vám pomôže privábiť a získať si sympatie u potenciálnej partnerky či partnera. Vďaka kvalitným afrodiziakálnym parfumom budete pôsobiť atraktívnejšie, nadobudnete vyššie sebavedomie a sebadôveru.

Andropauza

Mužský „prechod“ sa volá andropauza a podobne ako ženské klimaktérium, je sprevádzaný nepríjemnými prejavmi, na ktoré sa páni musia pripraviť. V novšej medicínskej literatúre sa andropauza - syndróm mužského starnutia označuje skratkou LOH (LOH - Late Onset Hypogonadism). Sprievodným znakom andropuzy je pokles mužského hormónu testosterónu, znížené libido, únava, vyčerpanie, nervozita. Ubúda svalová hmota, pribúda tukové tkanivo, muži priberajú. Začínajú im rednúť kosti – dochádza k osteoporóze. Doplniť chýbajúci testosterón je možné vďaka prírodným doplnkom výživy Zerex Ultragold.

Autoerotika

Autoerotika alebo tiež masturbácia/sebauspokojovanie môže byť ako mužská tak i ženská. Ide o aktivitu, pri ktorej dochádza k sexuálnemu dráždeniu, ktoré vo väčšine prípadov zakončené sexuálnym vyvrcholením.

Bisexualita

Bisexualita je výraz zložený zo slov bi = dvojitý, sexus = pohlavie je typ sexuálnej orientácie jedinca (nazývaného bisexuál) k jedincom oboch pohlaví v približne rovnakej miere. Pojem označuje nevyhranenú pohlavnú orientáciu medzi homosexualitou a heterosexualitou.

Bod G

Bod G je erotogénna zóna vo vagíne - zluk nervových zakončení, ktorej existencia nebola preukázaná ani vyvrátená. U niektorých žien stimulácia tejto oblasti vedie k rýchlemu orgazmu. Je pomenovaná po Ernstovi Gräfenbergovi, nemeckom lekárovi, ktorý túto erotogénnu zónu opísal prvý krát vo svojom článku v roku 1950. Bod G je zložený z šongiovitého toporivého tkaniva v tvare fazuľky. Bod G u muža tvorí miesto nachádzajúce sa medzi semenníkmi a análnym otvorom, ktoré sa nazýva aj perineum.

Cialis

Cialis sú tabletky určené na liečbu erektilnej dysfunkcie, ktoré obsahujú účinnú látku tadalafil. Táto zložka pomáha výrazne zlepšiť erektilnú funkciu a zabezpečuje schopnosť vykonať úspešný pohlavný styk až do 36 hodín po jeho užití. Na dosiahnutie účinku tadalafilu je však potrebná sexuálna stimulácia, tabletka s touto látkou tak pôsobí hneď po 16 minútach a zvyčajne sa užíva raz za deň tesne pred sexuálnou aktivitou. Na pohľad sú tablety bledožltej farby, pričom sú obalené filmom. Majú tvar pripomínajúci mandľu a na každej tablete nájdete označenie C10, respektíve C20. Cialis je liek viazaný na lekársky predpis.

Ejakulácia

Ejakulácia je výron, vystreknutie semena z mužského pohlavného údu. K ejakulácii môže dôjsť pri pohlavnom styku, masturbácii alebo spontánne v spánku (polúcia) a je väčšinou sprevádzaná pocitom sexuálneho vyvrcholenia - orgazmu.

Erekcia

Erekcia je proces, ktorý sa prirovnáva sa k hydraulickej udalosti, ktorá je regulovaná hormónmi a nervami. Tie umožňujú, aby sa zvýšil prietok a skladovanie krvi v rámci toporových telies prítomných v penise. Tento proces vedie k zvýšeniu tlaku a rozvoju tvrdosti a tuhosti penisu. Jednoducho a laicky povedané, penis sa pri erekcii vzpriamuje a predlžuje. Zároveň sa pri erekcii zväčší priemer vašej močovej trubice a spermiám tak umožní rýchlejšiu cestu von.

Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia alebo porucha stoporenia je nedostatočné alebo úplne chýbajúce stoporenie pohlavného údu, ktoré sťažuje alebo znemožňuje uskutočnenie pohlavného styku. Erektilná dysfunkcia môže byt spôsobená telesnou chorobou alebo môže mať psychogénny pôvod.

  • Organická erektilná dysfunkcia vzniká vtedy, keď nejaká choroba, operácia alebo úraz poškodia cievy alebo nervy zásobujúce penis, alebo narušia hormonálnu rovnováhu tela.  Tiež sa môže jednať o nežiadúci účinok podávania niektorých liekov. 
  • Psychogénna erektilná dysfunkcia môže byť spôsobená strachom, stresom, rozčúlením, alebo sklamaním. Často je spôsobená "obavami zo zlyhania" - obavami muža, že pri styku nedosiahne uspokojenie partnerky.

Erotické pomôcky

Erotické pomôcky sú predmety, ktoré sa zvyčajne používajú pri masturbácií, alebo sexuálnom styku na zintenzívnenie sexuálnych zážitkov a na zlepšenie a spestrenie intímneho života. Použitie pomôcok obvykle vedie k dosiahnutiu sexuálneho uspokojenia. Medzi erotické pomôcky patria: afrodiziaká, análne guličky, análny kolík, dildo, erekčný krúžok, lubrikačný gél, nafukovacia panna, umelá vagína, vákuová pumpa, venušine guličky, vibračné vajíčko, vibrátor a iné.

Erotika

Výraz erotika pochádza z latinského slova eroticus – týkajúci sa pohlavnej lásky, erós – telesná láska, boh lásky. je všetko vzťahujúce sa k láske a pohlavnému životu. Kultivované prejavy súvisiace so sexualitou. Jej rozličné formy sú podmienené kultúrno-historickými podmienkami.

Erotogénne zóny

Erotogénne zóny sú všetky miesta na tvojom tele, ktorých hladenie a iné láskanie je pre teba sexuálne vzrušujúce. Schopnosť sexuálneho zážitku nie je obmedzená len na pohlavné orgány, v podstate by mohlo byť veľkou erotogénnu zónou celé telo – ušné lalôčiky, krk, šija. Veľmi citlivá je napríklad prsná bradavka. 

Exhibicionizmus

Pohlavná úchylka prejavujúca sa obnažovaním na verejnosti; najčastejšie sa vyskytujúca pohlavná odchýlka spočívajúca v obnažovaní genitálií a masturbácii pred osobou opačného pohlavia. Exhibicionista zvyčajne nekomunikuje. Ak sa o to pokúša vulgárnym slovníkom, násilnými gestami, môže ísť o sexuálneho agresora.

Fetišizmus

Podľa medzinárodnej klasifikácie chorôb je fetišizmus používanie neživého objektu ako dráždidla na sexuálne vzrušenie a sexuálne uspokojenie. Mnohé fetiše sú v spojitosti s ľudským telom, napríklad časti odevu alebo obuvi. Iné časté materiály charakterizuje určitá štruktúra, ako je guma, plasty alebo koža. V niektorých prípadoch slúžia len na zvýšenie sexuálneho vzrušenia dosahovaného normálnym spôsobom.

Frigidita

Frigidita alebo frigidnosť je chladnosť, najmä pohlavná chladnosť - čiže tzv. pohlavná frigidita či frigiditas sexualis, prejavujúca sa ako znížená pohlavná aktivita a neschopnosť orgazmu. Môže mať psychické alebo fyzické príčiny.

Heterosexualita

Heterosexualita je kombináciou gréckeho slova heteros (iný, rôzny) a latinského podstatného mena sexus (pohlavie), doslova to znamená rôznopohlavný. Nazývaná tiež heterosexuálna orientácia v lekárskom a sexuologickom význame je prevažujúce alebo výhradné erotická citlivosť voči osobám opačného pohlavia, ktorá sa spravidla prejavuje citovou náklonnosťou, intenzívnejším prežívaním alebo potrebou citovo významných vzťahov k osobám opačného pohlavia, schopnosťou sa do nich zamilovať, obvykle tiež špecificky vyššou túžbou po fyzickej blízkosti alebo orgazmických aktivitách vo vzťahu k nim. 

Homosexualita

Homosexualita je sexuálna orientácia na jedinca toho istého pohlavia.

Impotencia

Impotencia sa definuje ako trvalý problém dosiahnuť alebo udržať erekciu pre zavŕšenie pohlavného styku. Nie je pritom reč občasnom probléme s erekciou, ktorý môže z času na čas zažiť každý muž – napríklad vtedy, keď je veľmi nevyspatý alebo to prehnal s alkoholom. Impotencia je chúlostivý, dlhodobý problém, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje kvalitu života partnerov. V širšom význame slovo impotencia v sebe zahŕňa niekoľko ďalších označení pre: erektilnú dysfunkciu, neplodnosť, neschopnosť ejakulácie u muža, ejakulácia u muža bez orgazmu, neprítomnosť akéhokoľvek nutkania k sexuálnym aktivitám,...

Kamagra

Ide o liek, ktorý je charakterizovaný ako náhrada Viagry. Obsahuje rovnaké dávky sildenafilu ako modrá tabletka. Aj keď je s viagrou doslova identická, nemôže niesť jej obchodný názov, pretože na neho výrobcovia nemajú zakúpené práva. A tak vznikla Kamagra ako generická verzia viagry a funguje už od roku 1998. Na Slovensku Kamagra nie je registrovaným liekom a jej predaj je nelegálny.

Kámasútra

Kámasútra je staroveký indický text zaoberajúci sa ľudskou sexualitou. Autorom textu je indický filozof Mallanága Vátsjájana, ktorý žil v období medzi 4. a 6. storočím nášho letopočtu. Kniha Kámasútra nie je len zbierkou sexuálnych polôh. Toto indické učenie je oveľa komplexnejšie a nechýba mu ani estetická hodnota. Základné piliere učenia Kámasútry: láska, vzájomnosť, disciplína. Novodobá sexuálna príručka má názov Zerexsutra. Ak chcete naštartovať svoju kreativitu a predstavivosť, alebo byť ešte lepším sexuálnym partnerom, táto kniha je pre vás to pravé orechové. ZEREXSUTRA vás prevedie tajmi sexuálnych techník, ktoré vnesú novú iskru do vášho života.

Kegelové cviky

Kegelové cviky vymyslel ženský doktor Arnold Kegel a zahŕňajú v sebe často nezmyselné špeciálne cvičenia, ktoré svojou kombináciou dokonale pôsobia na tzv. PC sval. Kegelovo cvičenie vzniklo v 20. rokoch 19. storočia a slúžilo na nápravu drobných anatomických odchýlok vzniknutých pri pôrode. Postupne si ich však obľúbili aj muži, ktorí vďaka nim môžu lepšie ovládať svoju erekciu a predčasnú ejakuláciu, čo sú azda najžiadanejšie dôvody, pre ktoré sa mnoho mužov rozhoduje cvičiť Kegelove cviky. Cvičenie spočíva v rytmickom, teda pravidelnom zatínaní svalstva – konkrétne PC svalu a jeho následným uvoľňovaním. 

Libido

Libido alebo pohlavný pud je sexuálna túžba. Je to súhrn na seba nadväzujúcich vrodených reflexov ovplyvnených hormonálnou činnosťou, ktorý vzbudzuje u dospelých snahu po po sexuálnom styku. Niekedy sa mu hovorí aj „sexuálny apetít“. A ak je libido znížené, naša chuť na sex rapídne klesá. Tento problém postihuje tak mužov, ako aj ženy.

Masochizmus

Podľa rakúskeho spisovateľa Sacher-Masocha (1836-1895) ide o formu sadomasochizmu, pri ktorej sa daná osoba (masochista) ukája tým, že je partnerom/partnerkou ponižovaný a týraný. U jednotlivca dochádza k sexuálnemu uspokojeniu iba vtedy, keď je týraný. U masochistu sa združuje vzrušenie s bolesťou duševnou alebo telesnou. Širšie je masochizmus aj vlastnosť, keď jednotlivec znáša bolesť, ktorej sa môže vyhnúť, alebo sám trýznenie v živote vyhľadáva.

Masturbácia

Masturbácia alebo onánia, resp. onanovanie, sebaukájanie, zriedkavo ipsácia je forma sexuálneho správania spočívajúca v sexuálnej stimuláciíi pohlavných orgánov, prípadne iných erotogénnych zón vlastnou rukou (autoerotizmus), rukou partnera či partnerky, alebo erotickými pomôckami prevažne s cieľom dosiahnuť orgazmus.

Menopauza

Prechod, klimaktérium. Obdobie života ženy, počas ktorého postupne vyhasína činnosť vaječníkov a končí sa menštruačný cyklus. Dochádza k hormonálnym zmenám sprevádzaným poklesom tvorby pohlavných hormónov. Menštruačný cyklus sa stáva nepravidelným až celkom prestane.

Monogamia

Jednoženstvo je forma manželstva jedného muža s jednou ženou. Z prírodovedeckého hľadiska označuje celoživotné a exkluzívne reprodukčné spoločenstvo dvoch indivíduí rovnakého druhu. Prírodovedci rozlišujú medzi sexuálnou a sociálnou monogamiou. Sociálna príslušnosť k stálemu partnerovi slúži v prvom rade na odchov potomstva, dovoľuje ale aj iné sexuálne kontakty. Opakom monogamie je polygamia alebo mnohoženstvo.

Obriezka

Obriezkou sa rozumie odstránenie predkožky kožnej časti prekrývajúcej na konci penisu žaluď. Po obriezke zostáva v ideálnom prípade celý žaluď vrátane jeho lemu trvale odkrytý. Za týmto lemom sa potom nevytvárajú žiadne kožné záhyby, v ktorých by sa usadzovalo smegma. Smegma je veľmi nepríjemne zapáchajúca tvarohovo biela substancia vznikajúca aj pri častom umývaní pod predkožkou, kde môže spôsobovať zápaly alebo aj rakovinu.

Orgazmus

Orgazmus alebo sexuálne vyvrcholenie je vyvrcholenie pohlavnej rozkoše, príjemná psychologická alebo emocionálna reakcia na sexuálnu stimuláciu, ktorá je spravidla sprevádzaná aj silnou fyziologickou reakciou. U muža je vyvrcholenie jednoznačné, výron semena je jeho skvelým ukazovateľom. U žien sa orgazmus prejavuje ako pravidelné sťahy tkaniva okolo vonkajšej  časti pošvy a maternice. Ich počet je 3-12, avšak môže ich byť aj viac.

Parafília

Parafília predstavuje sexuálnu odýchlku/ odchýlku alebo sexuálnu deviáciu, ktorá je daná vtedy, ak sa po dlhšiu dobu - najmenej 6 mesiacov - vyskytujú neobyčajné sexuálne vzrušujúce fantázie, sexuálne nutkavé potreby alebo spôsoby správania, ktoré sa vzťahujú na neobyčajné objekty, ktoré nie sú osobami, na utrpenie alebo pokorenie seba samého alebo iných ľudí alebo; na deti alebo iné osoby, ktoré nie sú schopné alebo ochotné poskytnúť súhlas s týmto konaním.

Pedofília

Pedofília je v odbornom ponímaní trvalá alebo dlhodobá náklonnosť či reaktivita s erotickým rozmerom prevažne alebo výlučne voči nedospelým osobám, chlapcom alebo dievčatám. 

Penis

Penis je vonkajší mužský pohlavný orgán, ktorý sa skladá z hubovitého tkaniva. Toto tkanivo vytvára tri samostatné toporivé telesá: párové dutinkové teleso a nepárové hubovité teleso. Penis je zakončený žaluďom penisu (glans penis), ktorým prechádza močová rúra. Na povrchu pohlavného údu je voľne pohyblivá tenká koža - predkožka.

Pohlavné orgány

Pohlavné orgány alebo aj pohlavné ústrojenstvo (lat. organa genitalia) je podsystém urogenitálneho systému; sústava orgánov, ktorá zabezpečuje rozmnožovanie.

Polygamia

Polygamia je spolužitie s niekoľkými ženami súčasne, mnohoženstvo. Prestavuje manželstvo, keď má niektorá zo strán niekoľko partnerov, najčastejšie má muž niekoľko manželiek. V modernom svete je polygamia prevažne medzi moslimami a hinduistami, ako aj v niektorých afrických krajinách.

Porucha erekcie

Porucha erekcie alebo erektilná dysfunkcia (zastaralejšie impotencia) je stav, keď muž nemôže dosiahnuť erekciu (stoporenie) potrebnú pre pohlavný styk. Existuje krátkodobá alebo trvalá (chronická) erektilná dysfunkcia.

Potencia

Slovo potencia pochádza z latinského výrazu a prvotne znamená moc, výkonnosť, schopnosť, spôsobilosť, možnosť pohlavného styku, či biologickú schopnosť oplodnenia.

Predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia sa označuje latinským pojmom „Ejaculatio praecox„. Ide o ejakuláciu, ku ktorej dôjde po minimálnej sexuálnej stimulácii – buď ešte pred samotným vniknutím do pošvy, alebo krátko po ňom (1 – 2 minúty). Podľa štatistík je predčasná ejakulácia problém, ktorý trápi cca 20 % dospelých mužov (od 18 rokov). A znepokojuje nielen mužov, ale aj ich partnerky, ktorých frustrácia vedie k zhoršeniu sexuálnych a partnerských vzťahov.

Prerušovaný styk

Z lat. Coitus interruptus, je sexuálna praktika/ technika, ktorá je založená na na vytiahnutí pohlavného údu z pošvy tesne pred ejakuláciou. Využívaná je buď s cieľom predĺžiť výdrž muža pri sexuálnom akte a oddialiť tak ejakuláciu, či zabrániť predčasnej ejakulácii, alebo ako forma antikoncepcie.

Prostata

Prostata je malá žľaza, ktorej hlavnou funkciou je sekrécia prostatickej tekutiny, jednej zo zložiek spermy. Nachádza sa pred konečníkom, medzi močovým mechúrom a penisom. Stredom prostaty prechádza močová trubica, ktorá prenáša moč z mechúra. Prostata tvorí časť mliečnej tekutiny, ktorá slúži ako výživa pre spermie - zabezpečuje ich dlhšiu životnosť. Pri ejakulácií sa spermie vytvorené v semenníkoch presunú cez kanálik nazývaný vas deferens do prostaty. Na to sa prostata uzatvorí a vytlačí túto tekutinu do močovej trubice. Veľkosť prostaty je prirovnávaná k vlašskému orechu a jej váha je približne 20 gramov. So zvyšujúcim vekom môže rásť, čo je normálna súčasť starnutia väčšiny mužov.

Sadizmus

Sadizmus je zvrátenosť prejavujúca sa trýznením partnera al. potrebou predstáv krutosti pri ukájaní pohlavného pudu. Sadizmus je forma sadomasochizmu, ktorá spočíva v ukájaní pohlavného pudu telesným alebo psychickým týraním sexuálneho partnera; od slovnej agresie cez štípanie, hryzenie, zraňovanie, bitie, škrtenie až k vražde.

Sexuológ

Sexuológ skúma hlbinné príčiny nespokojnosti so sexuálnym životom, ktoré pramenia v psychike. Na rozdiel od psychológa, ktorý iba poskytuje poradenstvo, má právomoc, predpísať lieky (napríklad lieky na erekciu ako sú Viagra, Kamagra či Cialis, prípadne odporučí vhodné výživové doplnky ). K sexuológovi, podobne ako k psychiatrovi, nepotrebujete výmenný lístok od obvodného lekára. Návšteva sexuológa je pre vás vhodná, ak máte nasledovné problémy: ťažkosti s erekciou, napr. erektilná dysfunkcia; znížené libido alebo strata sexuálnej túžby; predčasná ejakulácia; bolestivý pohlavný styk, alebo bolesť pri orgazme; sexuálny nesúlad partnerov; impotencia; problémy so sexuálnou orientáciou. 

Sildenafil

Sildenafil je hlavná účinná látka najpopulárnejšej tabletky na erekciu na svete. Účinnú látku Sildenafil vyvinula farmaceutická spoločnosť Pfizer, ktorú poznáme ako výrobcu Viagry. Zaujímavosťou je, že pôvodne mala táto látka slúžiť ako liek na angínu pectoris a vysoký tlak. Vedci však počas jej testovania zažili prekvapenie. Účinnosť látky sa prejavila úplne inde, u mužov nečakane vyvolával intenzívnu erekciu… Podobne ako Taladafil a Vardenafil, Sildenafil patrí medzi inhibítory PDE5, ktoré stimulujú prietok krvi v mužských genitáliách, zvýšením účinku oxidu dusnatého v organizme. Takýmto spôsobom dochádza k rýchlej a pevnej erekcii – a to už približne polhodinu po užití.

Sodomia

Sodomia alebo pohlavná zvrátenosť, je pôvodne náboženský termín, ktorý označuje spoločensky neakceptované sexuálne správanie, napr. orálny sex, análny sex, sexuálny styk rovnakých pohlaví či sexuálny styk so zvieratami. V minulosti sa užíval aj v práve ako označenie druhu trestného činu.

Striptíz

Striptíz je exkluzívna zábava, pri ktorej sa tanečnica/ tanečník vyzlieka donaha. 

Swingers

Swingers alebo swinger party, spoločná akcia prívržencov výmeny sexuálnych partnerov určená pre zadané páry, alebo slobodné dámy. Stretnutia swingers jednotlivcov a párov sa organizujú za účelom sexu – tak znie jednoduchá definícia tohto fenoménu. Swingers je ľudí, ktorí majú radi sex a radosť z neho si nechcú nechať pre seba. 

Tadalafil

Tadalafil je silná podporná látka na podporu liečby pri erektilnej dysfunkcie. Táto látka sa nachádza v tabletke Cialise, ktorá je na predpis. Tadalafil spadá do skupiny inhibítorov PDE5. Do tejto skupiny patrí okrem iných napríklad aj Sildenafil. Sildenafil je účinná látka vo Viagre. Sú to silné podporné látky, ktorá farmaceutické firmy často používajú do svojich výrobkov.  

Testosterón

Testosterón je veľmi dôležitý mužský hormón, ktorý sa začína produkovať už sedem týždňov po počatí. Jeho hladina narastá počas puberty a neskôr sa vyrovná. Po dovŕšení približne 30 roku veku je normálne, že hladina mužského testosterónu sa mierne zníži každý rok. Väčšina testosterónu sa produkuje v semenníkoch, ale malé množstvá pochádzajú z nadobličiek, ktoré sa nachádzajú tesne nad obličkami. Hladiny testosterónu ovplyvňujú u mužov všetko – od reprodukčného systému a sexuality až po svalovú hmotu a hustotu kostí, prejavy správania. To je dôvod, prečo je nesmierne dôležitý.

Transsexualita

Vyjadruje rozpor medzi vrodeným pohlavím dotknutej osoby a pohlavím, ku ktorému sa daná osoba hlási.

Urológ

Urológia je odbor medicíny, ktorý sa zaoberá močovým ústrojenstvom mužov a žien a súvisiacimi chorobami. Okrem toho sa zameriava aj na prevenciu, diagnostiku a liečbu chorôb mužských pohlavných orgánov. Ak máte urologické problémy (napr. problémy s močením) alebo ťažkosti, súvisiace s erektilnou dysfunkciou a chcete navštíviť urologickú ambulanciu, vypýtajte si u vášho obvodného lekára výmenný lístok k urológovi. Súkromná urologická ambulancia vás môže za poplatok ošetriť aj bez odporúčania obvodného lekára.

Vaginismus

Vaginizmus je náhle vznika­júci a vôľou neovplyvniteľný kŕč pošvy. Tento stav môže nastať pri podráždení vchodu do vagíny, napríklad pri gy­nekologickom vyšetrení ale­bo pri pohlavnom styku, keď dochádza k mimovolným kŕčovým sťahom svalstva panvového dna a pošvy.

Vazektómia

Vazektómia lebo sterilizácia muža, je antikoncepčná metóda vhodná pre mužov, ktorí už majú svoje reprodučné obdobie dokončené, alebo inak povedané už majú deti a rozhodli sa už neplodiť ďalšie. Rozhodnúť sa pre sterilizáciu je zodpovedný krok, ku ktorému po zrelej úvahe pristupujú muži žijúci vo viacdetnom manželstve po dôkladnej porade s partnerkou. Sterilizácia muža sa vykonáva ambulantne v miestnom znecitlivení 5 mm rezom v hornej polovici mieška, na rozdiel od sterilizácie ženy, ktorá vyžaduje celkovú anestéziu a vyžaduje pobyt v nemocnici.

Viagra

Viagra je prvou tabletkou, ktorá sa objavila ako možnosť liečby impotencie. Naozaj zvláštne je, že vznikla náhodou. Vedci sa totiž pôvodne snažili skúmať preparát na liečbu anginy pectoris. V roku 1993 dali liek niekoľkým dobrovoľníkom. Mužská časť uviedla, že počas užívania lieku zaznamenali kvalitnú a pretrvávajúcu erekciu. Vedci z americkej firmy Pfizer sa zhodli, že za týmito vedľajšími účinkami lieku je zložka sildenafil, a práve tá sa výrazne podieľala na kvalitnej erekcii. Dnes má modrá tabletka 16 rokov, je registrovaná vo viac ako 123 štátoch.

Voyerizmus

Voyerizmus je sexuálna úchylka charakteristická vybíjaním sexuálneho vzrušenia tajným pozorovaním pohlavného styku iných ľudí.

Zerexsutra

Sexuálna príručka nielen pre odvážnych, ktorá  vás prevedie tajmi sexuálnych techník, ale aj šteklivými príbehmi zo života ľudí. Poradí nové miesta na sex, aj kde to určite nerobiť. Odporučí, aké hračky pre dospelých spestria vaše sexuálne radovánky, a ktoré prírodné afrodiziaká opäť naštartujú vaše libido a chuť na sex. Zistíte, čo je to tzv. DIRTY TALK, aké má pravidlá a ako pomocou pikantných sms naštartujete sexuálne fantázie vašej polovičky. Dozviete sa mnoho zaujímavých informácií z fyziológie ženy i muža. Napríklad, prečo sú muži lepší šoféri a ženy zodpovednejšie vodičky, kde hľadať bod G a aký mužský zadok sa ženám páči najviac. V závere si prečítate o mužských vlastnostiach odpudzujúcich ženy, a tiež o tých ženských, ktoré najviac iritujú mužov.

Zerex tabletky

Zerex je výživový doplnok na silnú a kvalitnú erekciu. Tabletky Zerex sú kombináciou extraktov z tradičných bylín, vitamínov a dôlezitých aminokyselín na prírodnej báze. Obsahujú prírodné zložky Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris), Maca peruánska, Ženšen, Pestrec mariánsky, L-arginín, L-lyzín, Teobromín (extrakt zo semien kakaovníka pravého) a ďalšie vitamíny, ktoré priaznivo vplývajú na pevnú a kvalitnú erekciu, zlepšenie výkonu a výdrže v posteli, udržanie optimálnej hladiny testosterónu, nabudenie libida a sexuálnej túžby. Zinok prispieva k plodnosti, správnej reprodukčnej funkcii, k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi. L-arginín prispieva k zlepšeniu zásobovania organizmu krvou, jemných kapilár pohlavných orgánov nevynímajúc, čím prispieva k pevnej erekcii.