Erekcia. Odborne je erekciou nazývaný stav, kedy muž dosiahne a dokážu udržať pevnosť penisu potrebnú pre úspešné uskutočnenie pohlavného styku. Samotný pohlavný styk muža a ženy závisí od toho, či muž bude na to dostatočne pripravený aj po tejto stránke. Aj keď to v mladšom veku možno znie nepravdepodobne, že by s tým mohol mať v budúcnosti problém, vo vyššom veku už skutočne nastávajú komplikácie, a aj keď sa muž o to veľmi snaží, tento stav niekedy nie je možné privodiť.

Proces erekcie

Ak je muž sexuálne vzrušený, mozog vysiela signály, ktoré majú za cieľ zvýšiť prietok krvi do penisu, pričom penis začne byť väčší a hrubší. Kavernózne telesá, ktoré sa nachádzajú v penise, stlačia žily, ktoré odvádzajú krv preč z penisu tak, aby sa znížil odtok krvi z neho. Penis sa tak postupne mení, je väčší a hrubší. Tento stav trvá tak dlho, ako je muž vzrušený. Po tomto vzrušení erekcia upadá, pričom tento stav prichádza po vyvrcholení pri sexuálnom styku. Žily razom začnú odvádzať čoraz viac krvi z penisu a ten je čoraz menší a tenší. Erekcia je veľmi žiaduci stav pri sexuálnom styku, respektíve ešte pred ním. K samotnej erekcií prichádza väčšina mužov rovnako – sexuálnymi stimulmi.

Faktory ovplyvňujúce erekciu

Nie u každého muža však rovnaký sexuálny stimul zanechá aj rovnaké výsledky. Každému sa páči niečo iné, na každého muža „zaberá“ taktiež niečo odlišné. Je však dôležité, aby každý muž vedel o tom, čo ho vzrušuje a čo má rád. Taktiež je však dôležité, aby to vedela aj jeho partnerka a aby našli spôsob, ako vyvolať u neho erekciu aj pri zrelšom veku. U mladších mužov tento problém nastáva len zriedkavo. Väčšinou je to spojené so stresom a neschopnosťou sústrediť sa. Žiadne sexuálne stimuly nezaberajú a muž je nešťastný. V zrelom veku je to však už viac pravdepodobné a niekedy sa to už skutočne očakáva. Na to, aby ste k erekcií prišli a aby Váš penis mal správne parametre treba, aby ste zažívali či videli sexuálne stimuly, ktoré dosiahnu tento stav. Dôležitá je najmä predohra, ktorá dokáže muža, ale aj ženu sexuálne ešte viac nabudiť. Zahoďte predsudky, všetky problémy a starosti, sústreďte sa len na to, čo sa práve deje okolo Vás. Erekciu budete mať oveľa skôr, ako sa nazdáte. Potom je už len na Vás, ako s týmto stavom naložíte a ako sa postaráte o nielen svoje, ale aj partnerkine uspokojenie. Erekcia však môže byť ovplyvnená viacerými faktormi, o ktorých možno ani len netušíte. Vyššie sme si už uviedli stres. Ten podstatne vplýva na našu erekciu a ak chceme, aby mozog vysielal signály k zaplneniu penisu krvou a teda signály pre erekciu, musíme ho odbremeniť  od všetkých, v tej chvíli nepodstatných vecí. Taktiež je to však aj dobré jedlo, ktoré musí obsahovať rôzne vitamíny a látky. Tiež by ste si mali dávať pozor na ergonomické sedadlá a iné vedľajšie faktory. Tie sú menej dôležité, avšak v konečnom dôsledku majú vplyv na erekciu ako takú a na Váš celkový sexuálny zážitok.