Nie po prvýkrát budete počuť, že sex lieči a má vynikajúce účinky na celý organizmus, aj ženský, i ten váš mužský. Sex je zdravý, navodzuje príjemnú a veselú náladu, pomáha chudnúť a zlepšuje kondíciu. Tak prečo ho nedopriať sebe aj svojej partnerke pravidelne a niekoľkokrát za deň? Predstavme si dnes hlavné dôvody, prečo pravidelne praktizovať sex so svojou partnerkou.

Rady a dôvody, prečo sex, sex a znova sex...

Ako sme už naznačili vyššie, najhlavnejším dôvodom, prečo by ste mali praktizovať sex, je samotná podpora vášho zdravia a zdravia vašej partnerky. Nie nadarmo sa vraví, že sex je zdravý. On skutočne posilňuje zdravie človeka. Ak budete pravidelne a aktívne praktizovať sex, budete menej chorí. Okrem toho, aktívny pohlavný život znižuje riziko srdcových chorôb až o polovicu. Čo poviete, výborný pozitívny faktor, prečo naozaj skutočne praktizovať sex čo najčastejšie.

Sexom ku šťastiu

Áno, pri milovaní sa uvoľňujú takzvané hormóny šťastia „endorfíny“ a vy, ako aj vaša partnerka budete prežívať šťastie. A to nie iba na krátku chvíľu. Je dokázané, že dobrá nálada zostáva jedincom až 24 hodín od posledného aktu.

Sexom k dokonalejšej postave

Sex pomôže vám, či vašej partnerke, ak ste sa odhodlali znížiť vlastnú váhu. Skutočne je účinným prostriedkom počas chudnutia. Sex zaraďujeme k veľmi účinným nástrojom na chudnutie a preto je naozaj vysoko aj v hodnotení, čo sa týka úspešnosti prostriedkov na chudnutie. Je dokázané, že za pol hodinu spálite dokonca až 350 kilo kalórií a to veľmi príjemným spôsobom v porovnaní s náročnejšou formou, akou je napríklad behanie, či pobyt vo fitnes centre. Navyše, je zadarmo a môžete ho so svojou partnerkou praktizovať pomerne často a kedykoľvek (samozrejme, na isté výnimky).

Sex vás urobí krajšími

Je pravdou, že sex vás urobí krajšími. Spôsobuje, že pod jeho záštitou sa do tela dostane veľké množstvo estrogénu. Sex sa podieľa priaznivo na skvalitňovaní regeneračnej schopnosti buniek ľudského organizmu a z toho vyplýva, že vytvára pevnejšiu a flexibilnejšiu pokožku a bez prebytočného tuku. Okrem toho, ak sa budete čoraz viacej bozkávať, tvarujete aj tvárové svalstvo.

Zvyšuje vnímavosť vašej mysle

Nezabúdajte aj na to, že sex zvyšuje vnímavosť vašej mysle. Pozitívne vplýva a bude vplývať na vaše tvorivé vlastnosti a schopnosti. Počas milovania sa dostáva „do varu“ predovšetkým aktivita šedej mozgovej kôry. A ak využijete obednú prestávku na milostný akt, verte či nie, bude sa vám ľahšie a jednoduchšie pracovať. Zvládnete aj to, na čo ste si doposiaľ netrúfali. Tak ako najbližšie prežijete obedovú prestávku?

Odbúrava stres

Sexom ku zníženiu stresových stavov a napätia. Áno, je dokázané, že pravidelným sexuálnym stykom dokážete znížiť váš stres a to radikálne. Samotné hormóny šťastia prekonajú vaše negatívnejšie pocity. A vy sa budete cítiť svieži ako nikdy predtým. Po vašom, či partnerkinom vyvrcholení odídu všetky vaše a jej nepriaznivé pocity, či stavy. Prídu tie príjemnejšie a pokojnejšie a budete sa obaja cítiť lepšie, uvoľnenejšie a pokojnejšie. Všetky prekážky prekonáte jednoduchšie a s lepším pocitom.

Podnecuje a prináleží k láske

Nakoniec v samom závere nášho článku sa zastavme aj pritom, že sex podnecuje a sex prináleží láske. Aj slávna Kámasútra hovorí o tom, že milovanie spôsobuje a navodzuje energiu do ľudského tela a jeho života. Podnecuje a dodáva silu všetkým orgánom v tele. Odporúča sa dlhá predohra, vášnivé bozkávanie a slastné objímanie. A ako je to so sexom a láskou? Hormón oxytocín sa dostáva intenzívnejšie do tiel milencov, ak sa milujú. A z toho pramenia všetky zaľúbené pohľady a rovnako pocity zamilovanosti. Pevne veríme, že sme vás dostatočne motivovali k tomu, aby ste sex praktizovali dennodenne a to vždy, keď máte možnosť. Pretože nie nadarmo sa hovorí, sexom zvládnete všetko ľahšie a budete zdravší! Tak berte naše rady doslovne.