Poruchy erekcie, veľmi nepríjemná vec. Včasná diagnostika porúch erekcie v každom veku predstavuje účinnú prevenciu. Bez dôkladnejšieho lekárskeho vyšetrenia sa však nezaobídeme. Zisťovanie príčin problémov a chorôb môže v mnohých prípadoch veľa napovedať o zdravotnom a intímnom stave. Páni, už viac nepodceňujme diagnostiku porúch svojej erekcie, začnime brať prevenciu skutočne vážne a už sa viac nebráňme ani návšteve lekára. Predsa sa jedná o vyšetrenie, ktoré nám môže iba pomôcť ...

Porucha erekcie a návšteva lekára

Porucha erekcie, erektilná dysfunkcia je zložkou a symptómom viacerých opakovaných (návratných) ochorení. Je viac než isté, že akékoľvek intímne ochorenie môže byť predzvesťou srdcovocievnych ochorení alebo aj cukrovky. Erektilná dysfunkcia predstavuje hlavný ukazovateľ oznamujúci zhoršenie aktuálneho stavu niektorej z chorôb. Návšteva lekára je v tomto prípade nevyhnutná. Práve on si nemôže vysvetľovať poruchu erekcie, erektilnú dysfunkciu iba tak bez prijatia vhodných opatrení. To by bolo podcenenie tohto stavu. Povinnosťou lekára je uskutočniť všetky potrebné vyšetrenia na analýzu organického dôvodu vzniku ochorení. Lekári v rámci preventívnych prehliadok zacieľujú svoju činnosť na diagnostiku porúch erekcie. Toto je cesta, ako odkryť vaše vážne choroby, a zároveň aj napomôcť v začiatkoch samotnej liečby.

Už viete, že musíte urobiť prvý krok, ale aký priebeh má samotná návšteva lekára?

Priamo a otvorene

Ako už viete, podrobnejšia diagnostika porúch erekcie sa nezaobíde bez samotnej návštevy lekára. Keď už budete u lekára, nebojte sa nechať otestovať. O svojich problémoch s erekciou hovorte s priamo a otvorene.

Pár základných otázok

Lekár vám položí niekoľko otázok (aj tých intímnejších), pomocou ktorých určí diagnózu. Aké otázky môžete očakávať?

Odkedy máte problémy s erekciou? Fajčíte? Pijete alkohol? Liečite sa na nejakú chorobu pravidelne alebo občas? Trápi vás nejaká vážna choroba? Ako často máte sex? Aký bol váš sex predtým, kedy nastali problémy s erekciou? Kedy sa začali objavovať problémy s erekciou? Opíšte Vašu erekciu. Podrobili ste sa pred nedávnom nejakej operácii?

Nasleduje meranie, prehliadka a odber

Po otázkach očakávajte meranie tlaku a pulzu, vyšetrenie semenníkov a penisu. Okrem toho bude nasledovať aj odber krvi a moču. Vaša krv a moč budú následne odoslané na podrobnejšie testy do laboratória.

Prekvapení? Toto je naozaj všetko. Stále máte pocit, že vás sa to netýka a že to nezvládnete?

tabletky na erekciu