Poruchy erekcie nie sú ničím zriedkavým, práve naopak. Ich výskyt sa čoraz častejšie objavuje u väčšiny mužov. Viete, čo spôsobuje poruchy erekcie u muža? Aké najčastejšie príčiny porúch erekcie existujú? Toto všetko a ešte oveľa viac čítajte v našom článku ...

Porucha erekcie, erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia je ukazovateľom zhoršenia stavu niektorej z aktuálnych chorôb u muža. Existuje viacero príčin porúch erekcie, respektíve slabej erekcie. Okrem rýchleho spôsobu života, stresu v práci, medzi hlavné príčiny porúch erekcie patria nasledovné:

Cukrovka

Cukrovka alebo diabetes nepriaznivo vplýva na nervy, erektilné tkanivo a zároveň aj na cievy v penise muža. Ak dôjde k poškodeniu nervov (nervového tkaniva), môže to značiť pokles citlivosti penisu. Z tohto dôvodu erekcia nastupuje neskôr (ak vôbec) a udržať ju je priam nemožné. Ak bude toporivé tkanivo v penise poškodené, bude obmedzený prítok krvi do penisu práve počas erekcie.

Alkohol

Je vaším častým spoločníkom alkohol? Potom sa nečudujte, že mávate často poruchy erekcie. Časté stavy opitosti nie sú správnym spoločníkom nielen pre muža, ale aj jeho penis. Funkcie penisu sa budú zhoršovať v závislosti od množstva prijatého alkoholu a poruchy erekcie budú narastať.

Tabak, fajčenie

Ak budete aj veľa fajčiť, cigaretami si upchávate nielen cievy v tele, ale súčasne zhoršíte aj prietok krvi do penisu. Budete trpieť a mať zdravotné a intímne problémy, najmä časté poruchy erekcie, pretože penis prestane poslúchať.

Nadváha a nedostatok pohybu

Nakoniec ešte vysoká telesná váha, zlé stravovanie, nedostatok pohybu a fyzickej aktivity. Vďaka tomu zlyháva erekcia.

(Ne)tradičné spôsoby liečenia

K nim môžeme spomenúť napríklad hormonálnu liečbu, ktorá je určená iba pre istých mužov, ktorým spôsobuje porucha erekcie málo hormónov v tele. Ďalšou menej známou a využívanou metódou liečby porúch erekcie je injekčná liečba. Pri nej sa injekcia s účinnou látkou pichá priamo do toporivých telies penisu. K tým známejším a najviac využívaným metódam stále patrí liečba porúch erekcie pomocou perorálnych tabletiek, či pomocou prírodných rastlinných prípravkov (doplnkov výživy), ako aj pomocou vákuových púmp, chirurgickej liečby a psychologického poradenstva.

Máte už teraz jasnejšie v tom, čo spôsobuje poruchy erekcie a ako ich najlepšie liečiť?

cta-zlepsite-svoju-erekciu-so-zerexom-v1-comp