Potravín, ktoré by ste si pred vášnivou nocou rozhodne nemali dávať je viac ako dosť. Aj keď možno niektoré z nich poznáte a viete o ich negatívach, je nutné ich opäť zopakovať, pretože môžu narobiť nemalé problémy s Vašim sexuálnym apetítom či celkovým priebehom milovania.

Fazuľa

Určite ju každý z Vás pozná a každý vie o jej negatívach. Nemusia to byť muži, ale aj ženy, ktoré sú z nej dostatočne nafúknuté. Cukry, ktoré obsahuje, sú pre náš organizmus nestráviteľné a preto pociťujete „nafúknutie“ ihneď po konzumácií fazule. Často sa to končí puchom vo Vašej spálni a to určite nie je to pravé afrodiziakum pre kvalitný sex a nádherné zážitky pri milovaní.

Umelé sladidlá

Podobný problém ako fazuľa vyvolávajú aj umelé sladidlá, ktoré sú prítomné vo viacerých potravinách, ktoré konzumujeme. Azda najznámejšou látkou v nich je sorbitol, ktorý naše telo jednoducho nevie dobre stráviť. Brucho sa nadúva a nám to spôsobuje nemalé ťažkosti.

Brokolica radšej nie

Ak sa nechcete nadúvať a trpieť plynatosťou, potom povedzte „nie“ aj brokolici. Určite má mnohé vitamíny a látky, ktoré sú prospešné pre náš organizmus. Mnoho odborníkov ju odporúča konzumovať na pravidelnej báze, jednoducho je zdravá. Ale pred sexom radšej nie. Určite nie. Doprajte si radšej iné jedlo ako surovú, varenú či pečenú brokolicu s niečím. Cukry v nej rozhodne nie sú pre naše črevá pred fyzickou aktivitou nič ľahké a jednoduché.

Vyprážané mäso a tuky s ním spojené

Je ideálne, ak by ste si na večeru dali aj niečo, z čoho sa skutočne najete. Väčšinou je to práve mäso či mäsový výrobok, vyhnite sa však smaženým či vyprážaným druhom mäsa, ktoré obsahujú množstvo ťažko stráviteľných tukov. Po ich zjedená budete zrelí akurát tak do postele si ľahnúť a spať, nie to ešte milovať sa s priateľkou. Potraviny ako tieto sa veľmi dlho a ťažko spracúvajú a prinášajú len únavu, nie energiu.

Cukríky z pelendreku

Sladkosti, medzi ktoré zaraďujeme napríklad pelendrek a cukríky podobné práve tejto pochutine, spôsobujú nemalé hormonálne zmeny, ktoré sa prejavujú v nechuti na sex. Ak ste teda fanúšikom týchto sladkostí, potom by ste si ich mali odoprieť pred sexom. Samozrejme, môžete si dať jeden či dva, rozhodne sa však netreba s nimi prejedať.

Alkohol

V neposlednom rade je to práve tento tichý zabijak. Určite sa niekedy potrebuje povzbudiť a tak si dopriať nejaký ten pohárik, netreba to však preháňať. Alkohol nie je vhodný pre každého a najmä pre tých, ktorí „nevedia piť“ a stačí im k stavu opitosti veľmi málo. Spoločné víno s partnerkou je skvelý nápad na krásny večer vo dvojici, avšak zostaňte radšej pri jednej fľaši. Viac alkoholu v krvi spôsobuje aj zvýšenú únavu a menej energie, i keď vo Vašej hlave je to možno inak. Často ste arogantní a sebeckí a nedokážete dobre uspokojiť partnerkine túžby. To však zrejme nechcete.