Análny orgazmus, čo o ňom neviete...

V spojitosti s análnym sexom je dobré poznať, ako je to „s análnym orgazmom“. Je to pomerne neznáma téma, ktorá si zaslúži, aby sme sa jej venovali dostatočne. Preto v nasledujúcich riadkoch si povieme o tejto téme viac, aby sme vás v primerane informovali, ako to v skutočnosti je. Viacerým análny sex vyhovuje, pre iných je zasa neakceptovateľný. V každom prípade, análny sex dokáže byť niečím novým v každom intímnom vzťahu a závisí na samotných partneroch, ako sa k nemu postavia, či ako k niečomu, čo má miesto v dnešnom modernom sexe, alebo ako k tomu, čo je neslušné, nevkusné a nevhodné. Nič s tým nenarobíme, čím ďalej je análny sex obľúbenejším nielen u mužov, ale aj u žien. Zamyslime sa nad tým, čo bude tým dôvodom rastúceho počtu žien súhlasiacich s análnym sexom?

Intenzívnejšie „ženské“ vyvrcholenie?

Je pravdou, že pri análnom sexe podaktoré ženy zažívajú oveľa silnejší a razantnejší orgazmus v porovnaní s normálnym (vaginálnym) orgazmom. Ako je to možné? Odpoveď je jednoduchá, spôsobuje to veľa jemných a citlivejších nervových zakončení, ktoré veľmi prudko reagujú na akýkoľvek pohyb a to sa odzrkadlí na veľmi príjemnom vášnivom pocite v celom ženskom tele.

Kedy hrozí riziko?

Riziko pri análnom styku nemusí byť nikdy. Ale predsa je potrebné byť opatrní, ako sme to spomínali už v predchádzajúcich článkoch o análnom sexe na našom blogu. V niektorých prípadoch je možné sa stretnúť s malým roztrhnutím sliznice v okolí konečníka, či zhoršením stavu týkajúce sa hemeroidov. Známe sú aj situácie, kedy po dlhodobom praktizovaní análneho sexu u žien došlo k svojvoľnému úniku stolice. Dôležité je však podotknúť, že všetky uvedené prípady súvisia aj so zlou nepozornosťou partnera pri praktizovaní análneho sexu s partnerkou. Je nevyhnutné, aby obaja partneri mysleli na dostatočnú vlhkosť a ľahkosť pri praktizovaní tohto druhu sexu a v takom prípade nijaké riziko nehrozí. Ani pri úplnom vyvrcholení partnera spojený s výronom ejakulátu do konečníka nie je problém. Používanie kondómu je však samozrejmosťou, najmä v súvislosti s pohlavnými chorobami a ich šírením. Análny sex nie je rizikovým ani počas tehotenstva, ak nie je problémové a ak žena nemá žiadne príznaky iných problémov v okolí konečníka. Pamätať treba aj na to, aby partner nestriedal oba otvory súčasne, raz do vagíny a raz do análu, nakoľko práve v takomto prípade hrozí veľa rizík, najmä čo sa týka prenosu viacerých infekcií z konečníka do ženskej vagíny. Tehotné ženy sú na takéto infekcie veľmi citlivé a oveľa viac náchylnejšie, tak na toto treba pamätať. Snažili sme sa vám čo najviac priblížiť tematiku análneho orgazmu. Veríme, že už teraz budete múdrejší aj poučenejší, ako to v skutočnosti s análnym vyvrcholením je a budete ho praktizovať oveľa zdravšie a bezpečnejšie. Vy a váš partner sa musíte dohodnúť vopred na pravidlách, ktoré musia byť dodržiavané počas celého praktizovania sexu, až do úplného konca. A rovnako pohodlné a príjemné praktizovanie je tiež veľmi dôležitou podmienkou. Veríme, že pri najbližšom praktizovaní análneho sexu si spomeniete na tieto naše slová a tie padnú na úrodnú pôdu. Držíme palce, aby ste neboli sklamaní, ale príjemne prekvapení, čo vám môže análne vyvrcholenie priniesť...