Dnes začíname odhaľovať ďalšiu v poradí rubriku v rámci riešenia vzťahov medzi mužmi a ženami podľa toho, ako keby muži boli z Marsu a ženy práve z Venuše.

Moment prekvapenia, stav depresie pomohol spojiť obe pohlavia...

Platí, že Marťania Venušanky si celé roky pokojne nažívali na svojich planétach. Raz sa však všetko pomenilo. Obe pohlavia sa nečakane podriadili depresívnym stavom. No a toto bolo mementom pre obidve pohlavia, aby sa zlúčili a zoskupili. V konečnom dôsledku môžeme povedať, že zlý stav napomohol k zlepšeniu vzťahov medzi pohlaviami.

Ak spoznáme tajomstvo ich zmeny, napomôže nám to chápať tomu, prečo je motivovanie mužov a žien rozdielne. Táto vedomosť vám napomôže dávať a tiež chytať pomocnú ruku v tých najťažších situáciách vo vašom živote. Správne bude, ak sa pozrieme znova do minulosti, čo sa vôbec vtedy udialo. Ak Marťanov porazil a ovládol depresívny stav, všetci na planéte odišli z mesta a utiahli sa do jaskýň. Akoby boli vo väzeniach, ktoré ich nedokázalo uvoľniť.

Zmena nastala v jeden deň, keď jeden Marťan pomocou ďalekohľadu spozoroval prekrásnu Venušanku. Urýchlene o tomto objave informoval aj ostatných Marťanov, aby ju uvideli tiež a potešili sa. Takýto pohľad na pekné Venušanky ich natoľko obšťastnil a podnecoval, akoby zázrakom alebo šibnutím čarovného prútika zabudli na svoje ťažké depresívne stavy, ktoré im zväzovali celé telá. Odvtedy pociťovali, že niekto v ich blízkosti hľadá ich pomoc a oporu. Postupne vychádzali z jaskýň a začali stavať vesmírnu loď, pomocou ktorej sa dopravili na vzdialenejšiu planétu, ktorou bola Venuša.

V prípade, že depresívne stavy ovládli Venušanky, tie si utvorili krúžky a začali sa rozprávať o svojich vzniknutých problémoch. Skľučujúce psychické stav však neutíchali. Venušanky dlhý čas trpeli depresívnymi stavmi. Jeden deň však pomocou intuície mali zdanie. Z vesmíru zavítajú na ich planétu silnejšie a kúzelné bytosti (ktorými boli práve Marťania), aby ich mali radi a ľúbili, pomáhali im a tiež dávali oporu. Odrazu pociťovali, že ich niekto ľúbi a má rád. Hovorili medzi sebou o svojou zdaní a postupne ich ťaživé psychické stavy opúšťali a ony sa mohli chystať na očakávaný príchod Marťanov.

Záverom tohto článku chceme zdôrazniť, že mužov motivuje a dodáva im silu pocit, že ich niekto potrebuje. Ak mužovi (partnerovi) chýba stav, že ho jeho partnerka potrebuje, čím ďalej koná pasívnejšie a tak aj daruje menej. Ale naopak, ak pociťuje stav, že mu partnerka dôveruje a oceňuje jeho úsilie robiť pre ňu to najlepšie, jeho to povzbudzuje a začne dávať viac. Ženy motivuje a dodáva im silu pocit, že ich niekto ľúbi. V prípade, že žena tento pocit prestáva zažívať, čím ďalej berie do svojich rúk väčšiu zodpovednosť a je unavená z toho, že musí dávať veľa. Naopak, ak pociťuje, že si ju partner váži a oceňuje jej snahu, upokojuje ju to a rovnako ako on v tejto situácii, dokáže dávať svojmu okoliu viac, ako doposiaľ. V nasledujúcom článku si povieme viac o tom, keď sa muž zaľúbi, respektíve keď ľúbi ženu.