Afrodiziaká – určite ste už o nich počuli, prirodzene zvyšujú libido. Jahody, šampanské, horká čokoláda, ustrice… Potraviny, ktoré patria medzi lahôdky a zároveň vás hravo nabudia pred romantickým večerom vo dvojici. Ale čo ak pre afrodiziaká nemusíte chodiť až tak ďaleko? Existujú aj oveľa „obyčajnejšie“ potraviny, ktoré pravdepodobne máte doma a efekt bude podobný. Čítajte ďalej a skontrolujte obsah vašej chladničky.

Ako zvýšite libido sebe aj partnerke? Tieto veci pridajte do stravy

Pesto

Áno, tá zelená zmes, ktorá sa dáva na špagety, dokáže vylepšiť chuť vašich obľúbených cestovín a zároveň aj váš sexuálny apetít. Môžu za to píniové oriešky, ktoré zvyšujú libido vďaka vysokému obsahu zinku.

Káva

Zobrať svoju polovičku na kávu je dobrý nápad. Kofeín so sebou prináša príval energie, ktorú budete potrebovať. Stimuluje vylučovanie adrenalínu a zlepšuje prekrvenie orgánov a tým aj ich citlivosť. Po kávičke budete obaja skvele pripravení na milostné hry – obzvlášť, ak do nej pridáte trochu škorice.

Ovsené vločky

Tieto raňajky sú zdravé nielen vďaka vysokému obsahu vlákniny – ovsené vločky totiž prirodzene zvyšujú tvorbu testosterónu a zároveň obsahujú L-arginín, ktorý rozhýbe krvný obeh a pôsobí ako afrodiziakum pre obe pohlavia. L-arginín pomáha pri erektilnej dysfunkcii, vďaka čomu býva často súčasťou prírodných tabletiek na erekciu a dlhšiu výdrž (napríklad Zerex Extralong).

Špenát

Najlepší je, samozrejme, čerstvý. Špenát je plný vitamínov a minerálov, prekrví vám všetky končatiny, pánom zlepší erekciu a dámam urýchli vyvrcholenie. Pozor! Nemusí to byť len nudný prívarok á la závodná jedáleň. Čerstvý zelený špenát môžete ľahko prepašovať do zeleninového šalátu alebo osviežujúceho smoothie.

Šafran

Toto korenie máte určite doma aj vy a je najvyšší čas, začať ho aktívne používať. Šafran je studnicou antioxidantov, ktorá vás zbaví úzkosti, potlačí negatívne prejavy PMS a zvýši chuť na posteľné radovánky. Šafranové rizoto môže byť pekným začiatkom sľubného večera. Je najvyšší čas, začať googliť recept...