Vzťahy

Zopár typov ako byť vtipnejší.

05.02.2014
Mnoho ľudí si kladie túto otázku a ak aj Vy patríte medzi nich, nasledujúce pravidlá Vám určite pomôžu dosiahnuť väčšiu obľúbenosť medzi priateľmi či iný cieľ, ktorý sa Vám podarí naplniť Vašimi vtipnými narážkami.

Naučte sa myslieť pozitívne

Byť vtipný znamená, že máte pozitívne myšlienky. Ak ste doteraz uvažovali len negatívne a všetko ste videli len čierne, potom je čas na zmenu. Vtip sám o sebe má rozosmiať aj v ťažkých situáciách a o to by ste sa mali snažiť aj Vy. Žiadny vtip sa ešte nekončil tragédiou v pravom slova zmysle a preto je na stole zmena Vášho uvažovania.

Nebuďte vážny a odmeraný

Ak situácie vo Vašom okolí vnímate len tak, ako sú, beriete ich ako fakty, ktoré sa nemenia, potom je veľmi ťažké byť vtipný. Treba sa naučiť nebrať všetko vážne, vystreliť si aj sám zo seba a v rozumnej miere aj z iných. Ak prídete do spoločnosti, kde sa nad ničím nezasmejete, pretože je to často „sci-fi“ a v realite by sa to stať nemohlo, potom len ťažko budete vtipný. Veľa vecí v živote je vážnych, avšak nemusíte ich brať tak ťažko.

Naučte sa vtipné hlášky

Znie to možno zvláštne, ale v niektorých situáciách sa skutočne vtipné hlášky z filmov, seriálov či z iných AV výstupov hodia. Nemusíte teraz pozerať každý jeden komediálny seriál či film, ale skúste si zapamätať vtipné hlášky z tých, ktoré budete od teraz pozerať. Keď budete v spoločnosti a chcete byť vtipný, neznamená to, že budete hovoriť jeden vtip za druhým. Stačí sem-tam nejaký hláška a o zábavu bude postarané.

Buďte obklopení podobne zmýšľajúcimi ľuďmi

Ak ste v skupine ľudí, ktorá nerozumie významu vtip a učí sa veci brať len vážne a k srdcu, potom len ťažko ocenia Váš humor. Takisto je dobré, ak ste naladení na jednu vlnovú dĺžku a viete sa všetci spolu zasmiať. Ak vystáva čo i len jeden človek z radu ostatných, potom môže kaziť celú zábavu. Je dôležité mať pri sebe takých ľudí, ktorí sa nemusia snažiť byť vtipní, pretože už sú a taktiež im Váš vtip či hlášku z filmu nemusíte vysvetľovať aj odzadu, aby pochopili pointu.

Naučte sa hovoriť vtipy

Veľa ľudí sa pri rozprávaní vtipu smeje už na začiatku, pričom ho ešte celý nepovedali. Je veľmi dôležité ovládnuť svoje emócie a dopovedať vtip dokonca. Až potom je čas na smiech. Hovoriť vtipy vie skutočne len málokto. Určite je to však skvelá vlastnosť pre všetkých, ktorí chcú byť svojim humorom obľúbený.

Majte sebavedomie

Je rozhodne dôležité, aby ste boli dostatočne sebavedomý a aby ste si verili. Aj keď to znie možno zvláštne, je nutné byť sebavedomý. Ak sa bojíte hovoriť medzi ostatnými alebo upútať pozornosť na seba práve tým, že budete vtipný alebo sa o to aspoň budete snažiť, potom sa to nikdy nemôže stať.


o ženách o mužoch flirtovanie zvádzanie
Magazín arrow
Magazín arrow