Ryby sú ideálne jedlo na romantickú večeru – a výborný zdroj nenasýtených mastných kyselín, ktoré podporujú zdravú činnosť srdcovo-cievneho systému. Ich príjemným „vedľajším efektom“ je aj podpora erekcie. Svetový deň rybárstva (27. jún) sa blíži – aká skvelá príležitosť ísť na rybačku a uloviť si zdravú večeru! Ak to nestíhate, chladiarenský či mraziarenský box v potravinách to istí…

Ktoré ryby sú najlepšie afrodiziakum?

Medzi najlepšie afrodiziaká patria ryby s vysokým obsahom omega-3 nenasýtených mastných kyselín, ktoré stabilizujú krvný tlak a posilňujú cievy, zlepšujú erekciu aj mužskú potenciu. Množstvo omega-3 a omega-6 kyselín a tiež bielkovín a vitamínu B12 obsahuje mäso sumca, ktorý obľubuje hlavne väčšie rieky a vodné nádrže. Zo sladkovodných rýb patrí medzi najzdravšie pstruh (okrem nenasýtených mastných kyselín obsahuje mäso pstruha aj horčík a draslík – minerály, ktoré vám zvýšia energiu), ktorý uprednostňuje čistú a studenú vodu horských potokov a ostriež (obsahuje naviac selén a vitamín B12, ktorý podporuje správnu činnosť štítnej žľazy). Ostrieža ulovíte v stojatých aj tečúcich vodách. Najlepšie afrodiziakum spomedzi nám dostupných rýb je však morský losos – je nabitý zdravými tukmi, bielkovinami a vitamínmi B3, B6 a B12. Môžete ho pripraviť na množstvo rôznych spôsobov a ako prílohu použiť nielen tradičné zemiaky či ryžu, ale aj rôzne zeleninové afrodiziaká – napríklad chrumkavé tyčinky to zelerovej stonky, špargľu či špenát. Z morských rýb odporúčame aj slede, obohatené o horčík a antidepresívne pôsobiaci vitamín D. Do vášho jedálnička však pokojne pridajte aj tresku, makrelu, tuniaka či sardinky.

Podpora erekcie vďaka plodom mora

Ustrice údajne miloval aj slávny lámač ženských sŕdc Casanova – sú totiž výdatným zdrojom zinku a vitamínu B6, zvyšujú testosterón a s ním aj libido. Medzi ďalšie afrodiziakálne morské plody, ktorých účinkom je podpora erekcie a sexuálnej výdrže, patria homáre a slávky. Podobný efekt má aj kaviár – najmä v kombinácii so šampanským. TIP: Na doplnenie vitamínov a minerálov pre lepšiu výkonnosť v posteli pravidelne vyskúšajte doplnok výživy na prírodnej báze Zerex Ultragold – obsahuje zmes rastlinných výťažkov, vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktorá priaznivo ovplyvňuje sexuálny život mužov, bez ohľadu na vek. Tabletky Zerex sú voľne dostupné online.