Je to tu zase. Máte nízku chuť po partnerke v posteli. Nie je to nič výnimočné, pretože s vekom sa začína spontánne znižovať chuť po sexe, ako aj samotná výdrž - libido. V tomto smere väčšina mužov (ale aj žien) často siaha po neoverených medikamentoch. Žiaľ situácia sa môže ešte viac zhoršiť. Pritom je však možné si pomôcť v prípade posilnenia libida aj prirodzenejším spôsobom. Nasledovných 5 prírodných spôsobov vás o tom presvedčí!

Pohárik vína

Pomôže nielen k lepšej nálade, ale dokáže povzbudiť aj libido. Ak vínko pravidelne popíjate, robíte dobre. Pokiaľ to nemáte vo zvyku, je na čase to zmeniť. Dbajte však vždy na primerané množstvo - pohár, dva sú v norme. Aby sa vám nestalo, že zaspíte skôr, ako sa niečo začne.

Kúsok čokolády

Napomáha rozvíriť krv v žilách a podporuje libido. Už od nepamäti je čokoláda silným afrodiziakom. Podporuje chuť na sex, ako aj výdrž, ako u žien, tak aj u mužov. Čokoláda a jej znamenitá chuť robí zázraky s libidom. Nebráňte sa jej a okrem libida si zlepšite aj náladu. Rovnako aj stavy úzkosti pominú. Radšej však uprednostňujte tmavú čokoládu pred tou mliečnou. Dvojnásobný afrodiziakálny účinok dosiahnete v kombinácii s červeným vínom.

Figy

Vedeli ste, že v orientálnych krajinách jedia figy len milenci? Snáď preto, že ak zlomíte figu, uvidíte ženské pohlavné orgány, čo vo vás vzbudí "sexuálnu túžbu" po partnerke.

Jedlo s čerstvými bylinkami

S jedlom rastie chuť a ... rovnako aj libido. V tomto smere však dbajte na správne ochutenie pripravovaného jedla. Vhod prídu čerstvé bylinky. A ktoré sú tie najlepšie?

O bazalke sa vraví, že napomáha sexuálnemu apetítu a zvýšeniu plodnosti. Okrem toho navodzuje uvoľnenie pre telo, ako aj myseľ. Koriander zlepšuje plodnosť a kolujú o tom aj rôzne báje - už viac ako tisíc rokov. Má povzbudivé účinky a patrí k vychýreným afrodiziakám.

Pravdou zostáva, že okrem týchto existuje ešte omnoho viac stimulujúcich prírodných možností, no dnes sa nám vošli iba tieto. Na ktoré vsadíte vy pri oživovaní svojho libida?