Ktorý muž by nepoznal najznámejší mužský pohlavný hormón? Reč je o testosteróne, mužskom pohlavnom hormóne, ktorý sa tvorí v semenníkoch a vplýva na celý (nielen) sexuálny život muža. Pribúdajúci vek jeho tvorbe veľmi neprospieva, práve naopak. Čo možno očakávať, ak úroveň testosterónu rapídne klesne? Výstrahou sú symptómy, dávajúce najavo, že sa niečo deje. Vybrali sme 5 signálov, ktoré vám okamžite napovedia, že v tele máte málo testosterónu ...

Nízka chuť na sex a nižšie libido ...

Nedostatok testosterónu znižuje chuť na sex, čiže klesá i libido. Je úplne normálnym javom, že s narastajúcim počtom rokov sa znižuje hladina testosterónu a preto zákonite prichádza i menšia chuť po sexe.

Problém s erekciou ...

Erekcia sa spája rovnako aj s testosterónom. Ak je testosterénu nedostatok v tele, nastáva problém s erekciou. Tento hormón je významný v prípade podpory receptorov, ktoré sú v mozgu a práve kvôli nim sa tvorí oxid dusnatý, ktorý je akýmsi „štartérom“ erekcie u muža. Ak budete mať nedostatok testosterónu v tele, prihlásia sa problémy s erekciou. Rovnako budete mať problém ju dosiahnuť tesne pred sexom alebo len tak ju udržať počas sexu. Nepríjemná erektilná dysfunkcia však nie je zapríčinená len nedostatkom testosterónu. Vplýva na ňu celý rad ďalších symptómov, týkajúcich sa prevažne zdravia, či veku muža.

Únava a nedostatok energie ...

Nedostatok testosterónu znamená tiež vyššiu únavu a nedostatok fyzických síl a energie. Je to častý prejav u viacerých mužov. Berte vážne vašu pravidelnú ospalosť, aj keď si doprajete dostatok kvalitného spánku. Rovnako nepodceňujte častú nízku motiváciu do ďalších dní, či do práce, ako aj nechuť aktívnejšie prežiť svoj voľný čas.

Nízky objem ejakulátu ...

Nedostatkom testosterónu si privodíte i nižší objem ejakulátu (semena). V tejto súvislosti platí zásada, že čím viac testosterónu budete mať v organizme, tým viac ejakulátu (semena) sa bude môcť vytvoriť. Pokiaľ testosterónu bude málo, objem spermií a semena pôjde prudko nadol.

Vypadávanie vlasov ...

Myslíte si, že padanie vlasov je zapríčinené len vyšším vekom aj u vás? Možno je to tak, ale ... Je možné, že takto dala o sebe aj u vás vedieť práve nižšia hladina testosterónu. Pravdou je, že testosterón vplýva aj na rast a životnosť vlasov, či ochlpenia. Ak ho je v tele málo, vlasy prestávajú rásť a skôr vypadávajú.

Už tušíte aj vy, prečo aj u vás nie je všetko v poriadku? Začnite riešiť nedostatok testosterónu, aby nebolo príliš neskoro!

Nedostatok testosterónu - skúste Ultragold