Stáva sa to už aj vám, že penis poriadne nestojí? Vaša myseľ je preto zasiahnutá a premýšľate nad rôznymi vecami typu: „Prečo mi nestojí?“ „Je problém vo mne alebo v priateľke?“ Pravda je však taká, že chyba nemusí byť vôbec vo vás, ani v priateľke. Problém s erekciou a neprimeraný prietok krvi v penise môže vzniknúť z mnohých dôvodov. Popíšeme si práve 4 najčastejšie dôvody, kvôli ktorým nemusí penis poriadne stáť.

Najčastejšie dôvody, kvôli ktorým penis poriadne nestojí

Psychika a stres

Všetko sa začína v hlave. Aj impulzy k tomu, aby vám penis poriadne stál. Pokiaľ vám penis bude stáť, znamená to, že máte erekciu. No k tomu, aby všetko fungovalo ako má, musíte sa cítiť pohodlne a uvoľnene. Ak budete pod vplyvom stresu, stále budete myslieť na to "prečo sa nechce postaviť" vaša psychika bude narušená, telo bude v napätí, čoho dôsledkom budete mať zúžené cievy vedúce priamo do penisu. Takto sa narúša prietok krvi do mužskej pýchy, ktorý je základom pre kvalitnú erekciu.

Okrem toho samotný stres a zhoršená psychika vplývajú aj na nervové vlákna v penise, čoho dôsledkom vznikajú nemalé problémy s udržaním erekcie.

Strava a nevhodné zvyky

Zlé stavovanie, málo fyzickej aktivity a k tomu aj zlé zvyklosti pri stravovaní, sú ďalšou príčinou problémov s penisom a erekciou. V spojitosti so stravou platí, že veľa tuku škodí nielen vášmu zdraviu, ale aj tepnám, respektíve aj penisu. Pri upchatí tepien tukom zabránite cirkulácii krvi do penisu. Penis nebude správne fungovať, nebude priamo stáť, respektíve nedosiahnete erekciu, ako si želáte.

Vek

Problémy s penisom vo vyššom veku nie sú ničím výnimočným. V súvislosti s týmto tvrdením platí jedna štatistika: Až polovica mužov nad štyridsať rokov máva príznaky impotencie, respektíve každý muž sa minimálne raz ocitol zoči-voči tomuto problému. Tento problém však nesúvisí s mužskom neplodnosťou, ani nesťažuje schopnosť celkom normálne prežiť orgazmus. Týka sa procesu erekcie a pre muža býva veľkým problémom sa k uvedeným štádiám vôbec prepracovať.

Nedostatočná liečba mužských problémov

Posledným dôvodom je neprimeraná a nedostatočná liečba intímnych problémov. Ak sa objaví akýkoľvek intímny problém, nie každý muž ho začne riešiť. Rovnako sa o problémoch nerozprávate so svojou partnerkou. Nehovoriac o návšteve odborníka, s ktorým zabúdate konzultovať svoj vzniknutý intímny problém. Odkladáte jeden intímny problém s erekciou za druhým a takto sa vám kopí množstvo problémov, čím strácate medzi nimi prehľad. Považujete práve toto vaše správanie za „naj“ riešenie?

Tak, už poznáte 4 hlavné dôvody, kvôli čomu váš penis alebo penis vášho partnera, nedokáže "poriadne" stáť. Čo urobíte? Ako zareagujete voči tomuto zisteniu?

tabletky na erekciu - zlepšenie erekcie